Košarkarji Krke so prvi polfinalisti državnega prvenstva

Šenčur, 14. 05. 2016 23.01 |

Košarkarji Krke so v drugi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo z 81:74 in se kot prvi prebili v polfinale. Na drugem obračunu je Helios izgubil v Rogaški Slatini s 64:76.

Košarkarji Krke so prvi polfinalisti letošnjega državnega prvenstva.
Košarkarji Krke so prvi polfinalisti letošnjega državnega prvenstva. FOTO: ABA liga

Košarkarji Krke so prvi polfinalisti lige Nova KBM. V drugi četrtfinalni tekmi so v gosteh premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo in se v nadaljevanje prvenstva uvrstili z 2:0 v zmagah. Njihov naslednji tekmec bo zmagovalec dvoboja med Rogaško in Helios Suns, ki bo znan po odločilni torkovi tretji tekmi.

Helios in Rogaška bosta igrala odločilno tretjo tekmo
Košarkarji Rogaške so četrtfinalni niz na dve zmagi s Helios Suns izenačili na 1:1 in odločitev o polfinalistu lige Nova KBM prestavili na torek, ko se bosta ekipi tretjič v šestih dneh srečali v Domžalah Tokrat Slatinčani zmage niso izpustili iz rok, kot se jim je to zgodilo na prvi tekmi, ki so jo imeli praktično že dobljeno, saj so v 37. minuti vodili za enajst točk. Oslabljeno zasedbo Jakše Vulića so nadigrali v drugem polčasu in zasluženo prišli do zmage.