Košarkarji novomeške Krke imajo novega trenerja

Novo mesto, 08. 06. 2016 18.40 |

T.Š./STA
2

Košarkarski klub Krka se je po končani sezoni, v kateri je osvojil pokalno lovoriko, v državnem prvenstvu pa ostal praznih rok, odločil za menjavo trenerja. Vladimirja Anzulovića je zamenjal Dejan Mihevc.

Dejan Mihevc
Dejan Mihevc FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Krke so v tej sezoni osvojil pokal Spar, bili polfinalisti državnega prvenstva in si zagotovil igranje v ligi ABA. Vodenje članske ekipe je prevzel osemintridesetletni slovenski trener Dejan Mihevc, ki je zamenjal dosedanjega trenerja Vladimirja Anzulovića.

Mihevc prihaja iz Šentjurja, kjer je zadnji dve sezoni vodil ekipo tamkajšnjega prvoligaša Tajfuna in v sezoni 2014-2015 z njo osvojil naslov državnega prvaka in slovenski superpokal.  Šentjurčan je trenersko pot začel v mlajših selekcijah domačega kluba in kot pomočnik več trenerjem članske ekipe. Kariero je nadaljeval pri Košarkarski zvezi Slovenije kot vodja reprezentanc mlajših starostnih kategorij in selektor kadetske reprezentance. Deloval je tudi na Otoku, kjer je vodil ekipo London Leopards in z njo osvojil naslov državnega in pokalnega zmagovalca in bil imenovan za trenerja leta v diviziji 1. Po vrnitvi v Slovenijo je v sezoni 2013/14 vodil ekipo Grosupljega in se z njo uvrstil v četrtfinale prvenstva Slovenije.