Košarkarji Unicsa iz Kazana zmagovalci evropskega pokala

Treviso, 17. 04. 2011 22.54 |

Košarkarji Unicsa iz Kazana, za katere nastopa tudi nekdanji košarkar Laškega in Uniona Olimpije Hasan Rizvić, so zmagovalci evropskega pokala.

Hasan Rizvić
Hasan Rizvić FOTO: KZS

V finalu so z 92:77 premagali Cajasol Sevillo. Tretje mesto je zasedla zagrebška Cedevita, ki je bila v malem finalu turnirja v Trevisu z 59:57 boljša od domačega Benettona. V velikem finalu je bil najboljši strelec v vrstah zmagovalcev Poljak Maciej Lampe, ki je dosegel 26 točk, Američan Kelly McCarthy in Hrvat Marko Popović sta jih dosegla 18, Hasan Rizvić pa šest.

V polfinalu je Unics s 87:66 premagal Cedevito, Cajasol pa je bila s 75:63 boljša od Benettona.