Kraljevi klub z zmago popravil vtis v Atenah, Dončić na parketu ni blestel

Atene, 19. 04. 2018 22.03 |

Madridski Real je tudi na drugi tekmi četrtfinala elitne Evrolige gostoval pri grškem Panathinaikosu. Po prvi tekmi, v kateri so Grki povsem ponižali Špance pa so gostje tokrat pokazali svoj pravi obraz. Luka Dončić se je s soigralci veselil zmage (82:89).

• Vrhunci tekme Panathinaikos Atene - Real Madrid
    01:49
    Vrhunci tekme Panathinaikos Atene - Real Madrid
  • Vrhunci tekme CSKA Moskva - Himki Moskva
    01:42
    Vrhunci tekme CSKA Moskva - Himki Moskva

Potem ko se prva tekma ni končala v prid navijačev madridskega Reala, so skušali košarkarji kraljevega kluba v drugem dejanju četrtfinalnih obračunov Evrolige popraviti slab vtis. Vendar pa se obračun v Atenah tudi tokrat ni začel po željah gostov, ki so po prvi četrtini izgubljali z 21:16.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Slovenski čudežni deček Luka Dončić tudi tokrat ni blestel, v le nekaj minutah je namreč prejel kar dve osebni napaki, ekipi pa pomagal zgolj s skokom in asistenco. Drugo četrtino so za točko dobili gostje iz Madrida, v tretji pa se je tehtnica prevesila v prid košarkarjev kraljevega kluba. V vrstah čete Pabla Lasa sta blestela Felipe Reyes in Jaycee Carroll, ki sta skupaj zbrala kar 35 točk.

Dončić je dobil več priložnosti na parketu, vendar vknjižil le tri točke, vse iz prostih metov. V zadnji četrtini so si gostje uspeli izboriti prednost. Razlika je bila sicer majhna, ko pa je Luka Dončić minuto pred koncem s prostima metoma povišal na šest točk prednosti, je bilo jasno, da bo zmaga pripadla Špancom. Grki so sicer poskušali s prekrški, vendar je mladi slovenski zvezdnik z mirnimi rokami in živce zadel še tri proste mete in zagotovil Realu izenačenje v zmagah 1:1.

Dončić je vknjižil osem točk, vse iz prostih metov, pet skokov in štiri asistence. Anthony Randolph pa točko manj.

Izida:
Panathinaikos - Real Madrid 82:89 (21:16, 19:20, 21:32, 21:18)
Luka Dončić 26:38 minute, 8 točk, 5 skokov, 4 podaje; Anthony Randolph 8:03 minute, 4 točke, 5 skokov za Real. Izid v zmagah je izenačen na 1:1.

CSKA Moskva - Himki Moskva 89:84
CSKA Moskva vodi z 2:0 v zmagah.