Union Olimpija izgubila v Beogradu, Krka na domačem parketu boljša od Igokee

Novo mesto, 10. 01. 2015 18.22 |

Košarkarji novomeške Krke so v 17. krogu regionalne lige ABA v domači dvorani s 78:67 premagali Igokeo. Prvi strelec tekme je bil domači branilec Malcom Armstead, ki je dosegel 19 točk. Union Olimpija je gostovala pri beograjskem Partizanu in izgubila za sedem točk (81:74).

Novomeščani so po zmagi nad Olimpijo nanizali tri zaporedne poraze, danes pa so ta niz le prekinili proti predzadnji ekipi lige Igokei. Krka se je tako Igokei maščevala za prvi poraz po treh uvodnih zmagah v sezoni, je temelje današnjega uspeha postavila že v prvem polčasu, ki ga je dobila za 13 točk. Kljub nekaterim prebliskom gostov pa je tudi v nadaljevanju narekovala ritem in upravičila vlogo favorita.

Krkaši, pri katerih je spet zaigral center Chris Booker, so v prvem polčasu tekmece lomili s trojkami, v prvih 20 minutah so jih zadeli kar osem. V drugem polčasu so v 22. minuti po košu Malcolma Raya Armsteada pobegnili že na 53:36 in si priigrali odlično izhodišče za nadaljevanje tekme. Toda sledilo je nekaj črnih minut, po katerih so se gosti približali na 55:46, v 29. minuti pa so zaostajali zgolj 57:52. Na odmor pred zadnjo četrtino so Novomeščani vendarle nesli spodobnih 11 točk naskoka po trojkah Mirka Mulalića in Bookerja. Gosti so zadnjih deset minut začeli z delnim izidom 7:0, ki jih je spet približal Dolenjcem, toda ti so nato odgovorili v pravem trenutku in hitro prišli do zanesljivejše prednosti, ki jim je omogočila mirno končnico. V tej so vodili tudi že s 76:61. Pri domačih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Armstead, pri gostih pa je Duško Bunić prispeval 14 točk.

Krka je dosegla zmago pred domačimi navijači, Armstead je bil prvi strelec tekme. FOTO: ABA liga

Prvi polčas v Beogradu je bil precej izenačen, le na začetku je vsaki od ekip uspelo narediti manjši niz. Gostom za 4:0, domačim pa nato za 9:4. A že pri 13:12 sta bili ekipi skupaj, rezultat pa je bil nato negotov vse do polčasa. Beograjčani so si vmes priigrali kakšno točko prednosti, vseeno pa so po 20 minutah za eno zaostajali (38:39). Nič drugače ni bilo v nadaljevanju. Partizanu je šele ob koncu tretje četrtine uspelo priti do nekaj točk naskoka (54:50), odločitev o zmagovalcu pa je padla šele na koncu. Še v 38. minuti je po prostih metih Alena Omića semafor kazal 68:69, ključen trenutek pa je bila tehnična napaka Dina Murića. V enem napadu so tako domači dosegli šest točk, pobegnili na 78:71 in prednosti niso več zapravili. Omić je sicer dosegel 12 točk (prosti mesti 6:6), še dve več pa za Ljubljančane Marko Marinović (14), prvi strelec tekme je bil Partizanov Mačvan (21 točk).