Krki triler v Leonu Štuklju

Novo mesto, 28. 10. 2016 20.20 |

Košarkarji novomeške Krke so v 7. krogu regionalne lige ABA v domači dvorani pričakali hrvaški Zadar. Novomeščani so po velikem boju na koncu le ugnali goste in prišli do tretje zmage v sezoni. Hrvaškega tekmeca so ugnali z 80:79, odločilni koš za zmago pa je dosegel Ron Curry.

Žiga Dimec
Žiga Dimec FOTO: Damjan Žibert

Krkaši so dobro odprli uvodno četrtino sedmega kroga lige Aba, saj so jo dobili s tremi točkami prednosti. A so v nadaljevanju popustili in gostom iz Dalmacije dovolili priključek. Moštvi sta se v nadaljevanju vseskozi izmenjavali v vodstvu, a v ključnih trenutkih so Novomeščani le znali zadržati zbranost in se na odmore podajali s prednostjo. Vse to je napovedovalo, da bo sledila dramatična končnica. Gostje so po košu za tri le dve minuti pred koncem povedli s 75:71, ko je bil uspešen Boris Barać. A varovanci domačega trenerja Dejana Mihevca se niso pustili. Strnili so vrste in še enkrat več odbili napad Zadarčanov. Marko Luković je s trojko zadel za znižanje na 74:75, Matic Rebec pa nato poravnal izid na 78:78. Čeprav so gostje nato še povedli za točko, pa je Ron Curry zadržal mirne roke in Dolenjcem zagotovil zmago. Pri domačih je bil z 19 točkami na koncu najboljši Luković, ki je zadel kar pet trojk in ujel še 11 žog, medtem ko je za Zadar Ivan Marinković prispeval 24 točk, od tega zadel deset od 15 prostih metov in zbral še 14 skokov.

Krka bo prihodnjo soboto v osmem krogu gostovala pri Mega Leksu, Zadar pa bo v četrtek, 3. novembra, gostil Igokeo.