Krka brez Armsteada 'na kolenih' v Grosuplju

Grosuplje, 15. 10. 2014 23.55 |

Košarkarji slovenskega prvoligaša Grosbasketa iz Grosuplja so pripravili prvovrstno presenečenju. Na domačem parketu so ugnali državnega prvaka, novomeško Krko.

Košarkarji Grosbasketa so pripravili prvo veliko presenečenje v ligi Telemach. V prvi tekmi, sicer drugega kroga, saj bodo zaostalo srečanje prvega kroga igrali šele 21. oktobra, so premagali petkratne zaporedne državne prvake iz Novega mesta z 80:75.

Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić FOTO: Damjan Žibert

Ker se je Krka odpovedala sodelovanju v pokalu eurochallenge, je bil to za Novomeščane prvi nastop v prvem delu lige Telemach v zadnjih štirih sezonah. In kot je pred začetkom tekmovanja opozoril trener Aleksander Džikić, bodo sodelovanje uspešno prestali le ob maksimalno zavzetem pristopu. Tokrat ga niso pokazali, verjetno tudi zato, ker se jim je na drugi strani zoperstavilo le sedem igralcev, kolikor jih je imel na voljo trener Grosbasketa Teo Hojč. Ti so prikazali zgledno borbenost in voljo do uspeha ter na koncu zasluženo slavili.

Zaostajali so le na začetku tekme (2:11), nato pa so vzpostavili ravnotežje in tega držali do zaključka. Ko je Krka, za katero zaradi prehlada ni igral organizator igre Malcolm Armstead, na začetku zadnje četrtine povedla z nekaj koši razlike, je kazalo na pričakovan uspeh, toda Grosbasket se ni vdal. Tri minute pred koncem so domačini povedli s 65:62, nato s 67:63, senzacija pa je postala realnost, ko je slabo minuto pred koncem Jasmin Hukić zgrešil dva prosta meta. Pri izidu 72:66 so imeli gostitelji odprto pot do zmage, ki so jo prehodili zanesljivo in zasluženo.