Krka dobila neverjetno tekmo v Sremski Mitrovici, ekipi zadeli kar 31 metov za tri točke

Sremska Mitrovica, 05. 11. 2016 23.08 |

Košarkarji novomeške Krke so imeli več sreče v napeti končnici v Sremski Mitrovici in na tekmi osmega kroga lige Aba ugnali domači Mega Leks (96:95). Na tekmi preobratov so košarkarji obeh moštev zadeli neverjetnih 31 metov z razdalje. Največ jih je bilo delo Jovana Novaka.

Dolenjci so skupaj s srbskimi nasprotniki prikazali pravi "festival trojk".
Dolenjci so skupaj s srbskimi nasprotniki prikazali pravi "festival trojk". FOTO: Damjan Žibert

Krkaši so vknjižili še tretjo tesno in pomembno zmago v ligi Aba. Na gostovanju pri Mega Leksu so zmagali s 96:95. Krka je začela odlično, v peti minuti je vodila s 15:2. Mega Leks se je nato prebudil, začel dosegati točke, vendar so ga Novomeščani držali na varni razdalji, prvih 10 minut so dobili s 26:17. Srbi so stopili na plin in se v 15. minuti tekmecem približali na 33:35, v 17. minuti pa prvič na tekmi izenačili na 38:38. Mega Leks je prvič na tekmi vodil pri izidu 41:40 v 18. minuti, do polčasa pa si je priigral šest točk prednosti. Novomeška ekipa ni vrgla puške v koruzo, v 25. minuti je izenačila izid na 58:58, nato pa z delnim izidom 5:0 spet povedla. Po 30 minutah je imela točko prednosti, ki pa je hitro skopnela in se spremenila v štiri točke zaostanka. A je ekipi Dejana Mihevca uspel še en preobrat, v 37. minuti je po trojki Matica Rebca vodila z 89:88, po košu Jureta Ritlopa pa 91:88. Prednost je Krki uspelo ohraniti do konca, čeprav so se ji tekmeci približali na 95:96.

V festivalu trojk, Mega Leks jih je dal 17, Krka pa 14, je bil v tem elementu igre najboljši Jovan Novak, ki jih je dal sedem, skupaj pa 27 točk. Matic Rebec je za Novomeščane dosegel 23 točk, od tega pet trojk, enako število točk je zbral tudi Marko Luković.