Krka klonila v Skopju

Skopje, 15. 12. 2012 22.51 |

Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba izgubili na gostovanju pri MZT Skopju z 88:92. Četi Aleksandra Sekulića proti moštvu, ki ga vodi Aleš Pipan, ni pomagalo niti 21 točk razpoloženega Domna Lorbka.

Slovenski državni prvaki so na gostovanju v Skopju doživeli osmi poraz v ligi Aba in že tretjega v nizu. Za seboj imajo sila neuspešen teden, saj so se v torek poslovili od pokala eurochallenge, s četrtim porazom v zadnjih petih tekmah (vmes so premagali le Union Olimpijo) pa so se po polovici odigranih krogov nevarno oddaljili od ekip, ki se bodo v ligi Aba potegovale za evropske vstopnice.

Uroš Lučić je bil s 17 točkami drugi strelec Krke.
Uroš Lučić je bil s 17 točkami drugi strelec Krke. FOTO: Damjan Žibert

Tekma v dvorani Borisa Trajkovskega je bila v znamenju napadalnih akcij, saj sta obe ekipi postavili rekordni znamki doseženih točk. MZT do te tekme še ni presegel meje devetdesetih doseženih točk, Krka pa osemdesetih. Makedonci so pod vodstvom nekdanjega slovenskega selektorja Aleša Pipana dosegli peto zmago v sedmih tekmah; izgubili so le proti vodilnima Igokeji in Partizanu.

Novomeščani so priložnost za zmago zapravili v zadnjih minutah. Dobre tri minute pred koncem so bili tako kot večji del tekme tik za petami domačim, nato pa sta najboljša domača igralca Damjan Stojanovski in Todor Gečevski povedla MZT v vodstvo (88:81), ki ga Krka ni več uspela nadoknaditi. Varovance trenerja Aleksandra Sekulića letos čakata še dve preizkušnji; v sredo gostovanje na Madžarskem in prihodnjo soboto, 22. 12., tekma s Partizanom v dvorani Leona Štuklja.

MZT Skopje - Krka 92:88 (20:20, 21:19, 28:26, 23:23)