Krka na krilih izjemnega Amsteada do zmage proti Zadru

Nov meso, 28. 02. 2015 22.39 |

Košarkarji Krke so v 23. krogu lige Aba premagali Zadar s 83:80. Novomeščani so na krilih ameriškega organizatorja igre Malcolma Armsteada vpisali dvanajsto zmago v ligi Aba, tako da ostajajo v igri za visoko uvrstitev. Trenutno so na mestih, ki vodijo v evropski pokal v prihodnji sezoni.

Malcolm Amstead je bil junak v Novem mestu.
Malcolm Amstead je bil junak v Novem mestu. FOTO: ABA liga

Dve pomembni točki proti neposrednemu tekmecu na lestvici je Krki priigral najboljši strelec lige Aba Malcolm Armstead. Dosegel je 23 točk, od tega 17 v zadnji četrtini, ali kar je bilo še bolj pomembno, enajst v zadnjih treh minutah in pol tekme. Odločilni koš je dosegel slabi dve sekundi pred koncem in to s skoraj desetih metrov.

Krka se je v zadnji četrtini dvakrat pobrala. Najprej po zaostanku desetih točk, drugič pa po 67:72. Od tu najprej je imel Armstead svoj 'show'. Najprej je zadel prvo trojko po petih neuspešnih poskusih, nato je bil dvakrat natančen s črte prostih metov, v zadnje pol minute pa je gledalce dvakrat dvignil s sedišč. Najprej s trojko za 80:77, ki ji je sledila Zadrova za izenačenje, nato pa še tista z devetih do desetih metrov, ki bo zagotovo pristala med najlepšimi potezami kroga v ligi Aba. Ob tem je imel Armstead še 10 skokov in 5 podaj (indeks 27). Chris Booker je pristavil 20 točk, Aleksis Wangmene pa 14.

V zadnjih osmih dneh je Armstead podobno odločil dve pomembni tekmi. Trojko tri sekunde pred koncem je zadel tudi v polfinalu pokala Slovenije v Laškem proti Tajfunu, ko je Krka zaostajala za dve točki.