Krka po slabi zadnji četrtini klonila proti Frankfurtu, Tajfun do gladke zmage

Novo mesto, 25. 11. 2015 22.48 |

Košarkarji Krke so v 5. krogu pokala Fibe izgubili proti Frankfurtu z 72:82. Za Novomeščane je to drugi poraz v sezoni, v tej skupini G vodijo prav Nemci, ki še nimajo poraza. Izgubil je tudi Zlatorog, avstrijski Güssing je bil boljši s 73:71, edino zmago večera je dosegel Tajfun, ki je pri Hibernianu slavil s 93:73.

Novomeščani so sicer v drugi četrtini vodili že za deset točk, a je ta prednost hitro skopnela. Nemci so do odločilne prednosti prišli v zadnjih petih minutah. Pri domačih so bili najboljši Luka Lapornik z 19, Žiga Dimec s 13 in Mirko Mulalić z 12 točkami. Pri gostih sta izstopala Quantez Robertson z 22 in Jordan Theodore s 17 točkami.

Krka je doma klonila proti Frankfurtu.
Krka je doma klonila proti Frankfurtu. FOTO: ABA liga

Neuspešen je bil tudi drugi slovenski predstavnik. Zlatorog iz Laškega je na gostovanju v Avstriji pri Güssingu izgubil z 71:73. Laščani so izgubili vse razen zadnje četrtine. V tej so 25 sekund pred koncem tekme prišli celo do izenačenja na 71:71, Jamar Abrams pa je tri sekunde pred koncem zgrešil polaganje, tako da so gosti doživeli še četrti poraz v skupini D.

Pri slednjih je bil z 18 točkami in devetimi skoki najboljši Goran Jurak, Abrams je dosegel točko manj, Branislav Djekić je dosegel 13, Miha Vašl pa 10 točk. Pri domačih je Jerrell Wright zbral 20, Davonte Lacy pa 16 točk.

Tajfun je v skupini F dosegel drugo zmago. Pri najslabši ekipi skupine, Hibernii, so bili slovenski prvaki uspešni in slavili za 20 točk. Na koncu je bilo 93:73, gostje pa so po izenačenem prvem delu (22:22) v drugi četrtini poskrbeli za potrebno razliko (53:36) in jo nato brez večjih težav obdržali do konca. Pri zmagovalcih so imeli dva zelo razpoložena strelca, Sandi Čebular je tekmo končal pri 26 točkah, Domen Bratož je dosegel tri manj. Jacob Parker je bil blizu dvojnemu dvojčku z devetimi točkami in devetimi skoki.

Krka – Frankfurt 72:82 (19:17, 20:24, 22:21, 11:20)

Güssing Knights – Zlatorog Laško 73:71 (14:12, 20:19, 21:16, 18:24)

Hibernia – Tajfun Šentjur 73:93 (22:22, 14:31, 25:22, 12:18)