Olimpija premagala bumerang efekt Cibone, Krka strla Cedevito

Novo mesto, 09. 10. 2015 20.48 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v četrtem krogu lige ABA slavili na gostovanju pri Ciboni (75:79), medtem ko so košarkarji novomeške Krke v Novem mestu premagali Cedevito (85:77). Tako Ljubljančani kot Novomeščani imajo zdaj na svojem računu dve zmagi in dva poraza.

Gašper Potočnik je na klopi Olimpije vknjižil drugo zmago v ligi ABA.
Gašper Potočnik je na klopi Olimpije vknjižil drugo zmago v ligi ABA. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so tekmo začeli odločno in si pri izidu 16:11 prvi priigrali občutnejšo prednost, ki so jo na krilih razigranega Zacka Wrighta – ta je v prvih 10 minutah dosegel osem točk – do konca prve četrtine še povečali (25:17). Začetek druge četrtine ni bil po željah Ljubljančanov, saj so košarkarji Cibone naredili serijo 5:0, Gašper Potočnik pa je nemudoma reagiral z minuto odmora. Ta naleta Hrvatov ni presekala, saj so so ti izid uspeli poravnati na 25, po dolgem času pa so Hrvati povedli z izidom 35:34. A zmaji so udarili nazaj in z dobro igro v zadnjih minutah prvega polčasa na odmor odšli s prednostjo sedmih točk (43:37). V tretji četrtini so na parketu dominirali košarkarji Olimpije, ki so v 28. minuti po košu Blaža Mesička povedli kar za 18 točk (59:41). A prednost zmajev je do konca četrtine v zgolj dveh minutah splahnela na deset točk (59:49), serija Cibone pa se je nadaljevala tudi v zadnjem delu tekme, ko sta zadela Nik Slavica in Dardan Berisha ter znižala na 54:59. Strelski mrk Ljubljančanov je s košem po podaji Wrighta le prekinil Sava Lešić. Zmaji so se znova nekoliko oddaljili 68:63, a so košarkarji Cibone s serijo 5:0 izid poravnali na 68. Olimpija je vrnila z enako mero in slabe tri minute pred koncem tekme znova ušla na pet točk razlike (73:68). Cibona se je še enkrat več vrnila in 21 sekund pred koncem tekme so Hrvati izid izenačili na 75:75. Cibona je akcijo zmajev hitro prekinila s prekrškom, Wright pa je zadel oba prosta meta. Na drugi strani je Berisha v zadnji akciji zgrešil polaganje za podaljšek. Zmago je z dvema prostima metoma potrdil prvi strelec Ljubljančanov Wright (79:75), ki je v statistiko vpisal 16 točk.

Matej Rojc je vknjižil 11 točk.
Matej Rojc je vknjižil 11 točk. FOTO: ABA liga

Novomeščani so tekmo slabo otvorili in Zagrebčani so v dvorani Leona Štuklja v prvi četrtini kar trikrat vodili za deset točk. Nazadnje pri rezultatu 21:11, nato pa je sledila serija Krke, ki je do konca prve četrtine vodstvo hrvaške ekipe skorajda izničila (22:23). V drugi četrtini so domačini prevzeli pobudo in tik pred koncem prvega polčasa po trojki Ive Ivanova prišli do svoje prve občutnejše prednosti (43:39). Z dobro igro so nadaljevali tudi v tretji četrtini, po petih minutah nadaljevanja je na semaforju pisalo 55:44 za Krko. Gostje niso vrgli puške v koruzo in do konca zadnje četrtine so se uspeli približati. Še več: v zadnjem delu tekme so znova povedli (60:59), prednost pa je postajala nevarno visoka (69:65), a so se Novomeščani z delnim izidom 8:2 znova znašli v vodstvu, ki ga niso izpustili iz rok vse do konca tekme (85:77). Največ, 19 točk je za Novomeščane dosegel Stefan Sinovec, Jure Lalić jih je prispeval 16, 11 pa jih je dodal Matej Rojc.