Krka še naprej 100 odstotna, tokrat njihovo moč občutil Metalac

Novo mesto, 12. 10. 2014 18.37 |

Košarkarji novomeške Krke so v 3. krogu regionalne lige ABA vknjižili še tretjo zmago. Z 89:59 so premagali Metalac iz Valjeva. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Malcolm Armstead (17 točk).

Košarkarji novomeške Krke so se po dveh zmagah v regionalni ligi ABA – najprej so bili boljši od zagrebške Cedevite, nato so sredi Beograda ugnali še Partizan – , prvič letos znašli v vlogi favorita in to proti neugodnemu Metalcu iz Valjeva. "Kot vedno, bomo dali vse od sebe, ne glede na sestavo našega moštva. Upamo, da se bo vrnil Nebojša Joksimović," je pred dvobojem razmišljal trener Novomeščanov Aleksandar Džikić, ki v prvi četrtini ni mogel biti najbolj zadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Gostje so po desetih minutah namreč vodili z 19:16. A v nadaljevanju se je razmerje moči spremenilo. Dolenjci so se prebudili, zaigrali bolje v obrambi, v napadu pa zadeli nekaj neoviranih metov in razlika je narasla na + 11 (36:25). Ob polčasu je prednost slovenskih državnih prvakov znašala 8 točk (36:28). Najbolj razigran pri Dolenjcih je bil Malcolm Armstead, ki je v prvem polčasu dosegel 10 točk.

Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju se je razigral tudi Mirko Mulalić (12 točk), Krka se je vnovič oddaljila za več kot 10 točk, tekmeca ni več pustila blizu, pred sklepnim delom dvoboja pa so imeli gostitelji 16 točk prednosti (66:50). Sedem minut pred iztekom igralnega časa je vodstvo naraslo že na 22 točk (74:52) in jasno je bilo, da jim tretje zmage v regionalni konkurenci tekmec iz Valjeva ne more več odvzeti. Srbi so se sicer z meti za tri točke skušali približati tekmecu, a neuspešno. So pa na drugi strani Džikićevi izbranci neusmiljeno polnili koš tekmeca.

Ob koncu je razlika znašala kar 30 točk (89:59).