Olimpija do domače zmage, Krka še naprej v krizi - izgubila že petič zapored

Skopje, 23. 01. 2016 21.11 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 21. krogu lige Aba premagali Zadar s 84:76 (22:22, 44:40, 62:61), košarkarji Krke pa so izgubili z MZT Skopjem z 69:67. To je za Novomeščane že peti zaporedni poraz v omenjenem tekmovanju.

Četa Gašperja Potočnika je vknjižila pomembno zmago.
Četa Gašperja Potočnika je vknjižila pomembno zmago. FOTO: Miro Majcen

Po dveh zaporednih porazih v ligi Aba, skupaj z evropskim pokalom pa petih, so se košarkarji Uniona Olimpije znova veselili zmage. In to zelo pomembne, saj si pet krogov pred koncem rednega dela ne smejo več privoščiti spodrsljaja. Zadar je bil namreč vsaj na papirju najlažji tekmec, ki ga bodo imeli v ligi Aba do začetka marca. Varovanci Gašperja Potočnika so se morali za zmago krepko potruditi, saj so jim Dalmatinci vseskozi dihali za ovratnik. Na začetku tekme so bili celo pred njimi, v nadaljevanju pa so bili bolj ali manj v zaostanku. A tudi v 35. minuti, ko je bilo 73:65, zmagovalec še ni bil odločen. Zadar se je namreč približal na 74:71, odločilne koše pa so nato dosegli Sava Lešić (22 točk, met iz igre 6:8, indeks 29), Zach Wright (6 podaj) in Miha Lapornik (15 točk).

Krka ne najde poti iz krize, tudi pod novim vodstvom.
Krka ne najde poti iz krize, tudi pod novim vodstvom. FOTO: Damjan Žibert

Agonija Krke se nadaljuje tudi pod vodstvom novega trenerja Vladimirja Anzulovića
Novomeščani so na gostovanju v Skopju doživeli peti zaporedni poraz v ligi Aba in si pet krogov pred koncem rednega dela nakopali nove težave. Zanje so si krivi povsem sami, saj so imeli zmago tokrat na dosegu roke. Po odličnem prvem polčasu, v katerem so dosegli 45 točk in imeli večkrat dvomestno prednost, so v nadaljevanju povsem odpovedali. V dvajsetih minutah so dosegli vsega sedem košev ali 22 točk.

Katastrofalna je bila predvsem zadnja četrtina, v kateri je Krka zmogla komaj en koš iz igre oziroma osem točk. Prvo točko je zabeležila šele po dobrih šestih minutah igre, ko se je MZT dokopal do prvega vodstva na tekmi (62:59). Kljub obupni predstavi - trojke 0/12, so imeli novomeški košarkarji celo priložnost za zmago. Osem sekund pred koncem so pri točki zaostanka krenili v napad, toda Luka Lapornik se v prodoru ni najbolje znašel. Za Krko zdaj nastopajo odločilni tedni; v sredo jo čaka predzadnja tekma v drugem delu pokala Fiba, ki jo mora dobiti, če želi ostati v igri za napredovanje, v preostalih petih tekmah lige Aba pa bo trikrat gostovala in dvakrat igrala doma. Prvič 30. januarja proti Igokei.