Novo mesto, 04. 10. 2014 17.34 |

V 1. krogu košarkarske lige ABA je Krka gostila Cedevito in se veselila zmage. Ključni igralec dvoboja je bil branilec Krke Armstead, ki je dosegal ključne točke v končnici tekme, skupaj pa je dosegel kar 31 točk.

Podobno kot Union Olimpija, ki je v petek premagala Cibono sredi Zagreba, so tudi državni in pokalni prvaki Slovenije odlično začeli novo sezono regionalnega tekmovanja. Ljubljančani so ugnali prvaka lige Aba, Novomeščani pa finalista. Zmaga Krke je povsem zaslužena, saj so varovanci trenerja Aleksandra Džikića v drugem polčasu prikazali odlično igro, veliko borbenosti in želje, hkrati pa so imeli v svojih vrstah izjemno razpoloženega Malcolma Armsteada, ki je dosegel 31 točk, od tega 19 v drugem polčasu. 188 centimetrov visoki ameriški organizator igre, ki je lani zaradi poškodbe izpustil večji del sezone, je v novo tekmovalno obdobje vstopil izjemno motiviran. V torek je bil s 23 točkami MVP slovenskega superpokala, tokrat pa je s statističnim indeksom 34 prav tako glavni kandidat za naziv MVP 1. kroga. Armstead je za dve točki metal 10:13, za tri 3:7, ob tem pa je zbral še šest skokov in štiri podaje. Nezaustavljiv je bil zlasti v zadnji četrtini, ko je Cedevita skušala na vsak način narediti preobrat. Toda Američan je stvari vzel v svoje roke in z devetimi točkami v tem delu igre zadržal Krko na varni razdalji do tekmeca.