Laščani do visoke gostujoče zmage proti Rogaški

Laško, 22. 04. 2016 22.34 |

Košarkarji Zlatoroga so se po dveh porazih v ligi za prvaka vrnili v zmagovalne tirnice (62:81), čeprav jim vse do konca prve četrtine dvobja proti Rogaški ni tako kazalo. Zdaj so pri štirih zmagah in treh porazih, Rogaška pa pri obratnem izkupičku - treh zmagah in štirih porazih.

Domačini so hitro vzeli vajeti igre v svoje roke, po izidu 7:6 po dobrih štirih minutah igre dosegli šest zaporednih točk do sedme minute, toda gosti so se hitro spet približali (11:13), znova popustili, to pa je Rogaška izkoristila in prvo četrtino dobila z 18:13. Na začetku druge je prednost povečala še za koš, toda po slabih dveh minutah je bilo že 18:20. Nekaj več kot dve minuti pred polčasom je bilo 27:27, čeprav so Rogačani spet povedli (31:29), pa so prednost v drugi polčas nesli Laščani. Miha Vašl je zadel trojko dve sekundi pred iztekom igralnega časa prvega polčasa, to je bilo tudi prvo vodstvo Zlatoroga na tekmi.

Aleš Pipan
Aleš Pipan FOTO: Damjan Žibert

Zlatorog je bil na začetku drugega polčasa spet za Rogaško, toda Jamar Abrams ga je svojo ekipo popeljal v vodstvo (37:33), vendar to še ni bilo dovolj. Domača ekipa je sredi tretje četrtine izenačila na 41:41 in povedla s 44:41, nakar je varovancem Aleša Pipana uspel niz 11:0, ki je tehtnico nekoliko bolj nagnil na gostujočo stran. Še bolj se je nagnila po trojki Chrisa Bookerja po minuti in 15 sekundah zadnje četrtine, ko so Laščani vodili z 59:46. Domača ekipa se ni predala, a bližje kot na sedem točk zaostanka (56:63) ni zmogla. V zadnjih petih minutah tekme so Laščani razliko spet povečali na dvomestno številko in jo brez večjih težav zadržali.

Obe moštvi bosta naslednji tekmi igrala čez teden dni. Rogaško čaka gostovanje pri Unionu Olimpiji, Zlatorog pa bo gostil Krko.

Rogaška - Zlatorog 62:81 (18:13, 31:32, 46:56)