Ljubljana, 23. 05. 2016 21.45 |

Košarkarji Union Olimpije so dobili drugo tekmo polfinala državnega prvenstva proti Zlatorogu (90:88) in serijo izenačili na 1:1. Laščani so sicer zadeli kar 13 trojk iz 25 poskusov (52 %), a vse skupaj ni bilo dovolj za drugo zmago v polfinalu. Odločilna tretja tekma bo v četrtek v Laškem. Tako kot Ljubljančani so tretjo tekmo izsilili tudi Domžalčani.

Pri domačih košarkarjih Olimpije je znova blestel Sava Lešić, ki je dosegel 25 točk, pri gostih pa sta se s po 18 točkami najbolj izkazala Miha Vašl in Jamar Abrams. Olimpija je v zadnji četrtini vodila že z dvomestnim številom točk (81:69), a v treh minutah in pol skorajda povsem zapravila vodstvo. Dva prosta meta za podaljšek je dobro sekundo do konca tekme pri vodstvu zmajev z 90:88 zgrešil Daniel Vujasinović.

Ljubljančani so po sobotnem porazu s trinajstimi točkami razlike v manj kot 48 urah uredili svoje vrste in pred domačimi gledalci v Stožicah prikazali veliko bolj organizirano in natančno predstavo. Omejili so učinek MVP prve tekme Chrisa Bookerja, predvsem pa zaustavili centrsko navezo Zlatoroga in na koncu slavili z 90:88.

Ob dobri obrambi nad visokimi igralci so Ljubljančani opravili pol naloge. Nekaj težav jim je v prvem polčasu povzročal Abrams, ko pa so v nadaljevanju omejili tudi njegov učinek v napadu, so imeli odprto pot do zmage. Vsaj tako se je zdelo ob vodstvu z 81:69, nato pa je sledil finalni sprint Zlatoroga. Vujasinović je imel dobro sekundo pred koncem tekme celo dva prosta meta za izenačenje in podaljšek, a bil obakrat nenatančen.

Helios prav tako izsilil tretjo tekmo
Košarkarji Heliosa so na drugi tekmi polfinala v Domžalah premagali Krko s 73:68 in polfinalno serijo izenačili na 1:1. Odločilna tretja tekma bo v četrtek v Novem mestu. Gostitelji so naredili dva delna izida 15:2. Prvega v prvem polčasu, ki jim je po zaostanku 13:18 prinesel vodstvo 28:20, drugega pa v zadnji četrtini, ki je pomenil popoln preobrat in zmago.

Ko je Mirko Mulalić slabih pet minut pred koncem zadel pet točk v nizu in po minutah izenačenja na semaforju Krko povedel v vodstvo za pet točk (59:54), je bilo videti, da so gostje strli odpor oslabljenih domačinov. A ti so odgovorili s petimi točkami v dveh napadih, val navdušenja v skoraj polni dvorani pa je sprožil Jan Močnik z dvema zaporednima trojkama (65:61). Ko sta po dva prosta meta zadela še Marjan Čakarun in Luka Vončina, je bil rezultat 69:61, na semaforju pa je ostalo le še 45 sekund. Helios Suns tokrat ni imel izstopajočega posameznika, so se pa med strelce vpisali vsi igralci, ki so dobili priložnost za met na koš. Na drugi strani je imela Krka dva igralca s po 17 točkami in osmimi skoki - Jureta Lelića in Iva Ivanova.