Domžalčani le še korak do naslova košarkarskega prvaka

Laško, 03. 06. 2016 18.12 |

Košarkarji Helios Suns so v tretji tekmi finala lige Nova KBM v gosteh premagali Zlatorog s 77:65 in v seriji na tri zmage povedli z 2:1. Domžalčani si lahko drugi naslov državnega prvaka po 2007 zagotovijo na naslednji tekmi, ko bo v hali Komunalnega centra četrta tekma.

Finale se nadaljuje z odvzemi prednosti domače dvorane. Helios Suns je dobil obe tekmi v Treh lilijah, Zlatorog pa je slavil v Domžalah. Z zmago na tretji tekmi je Helios Suns postal favorit za naslov; v dosedanjih trinajstih finalih, ki so bili po prvih dveh tekmah izenačeni, je v dvanajstih primerih na koncu pokal dvignila ekipa, ki je dobila tretjo tekmo. Le leta 2011 je Union Olimpija zmagala na tretji tekmi v Novem mestu, na koncu pa s 3:2 slavila Krka. Domžalčani, ki so imeli tokrat izjemno glasno podporo s tribun - dvorana Tri lilije je bila polna skoraj do zadnjega kotička, so podobno kot na prvi tekmi v nedeljo diktirali ritem igre in vodili na semaforju. Vodstvo so prevzeli že na začetku in ga nato z nekaj izjemami držali vse do konca.

Trener Zlatoroga Aleš Pipan
Trener Zlatoroga Aleš Pipan FOTO: Damjan Žibert

Domačini so se nekajkrat približali - predvsem po zaslugi Jamarja Abramsa (21 točk, 6 skokov, trojke 3:5), ki se je vrnil v postavo Zlatoroga po poškodbi, vendar pa razpoloženih gostiteljev niso znali zaustaviti. Kanček upanja so svojim navijačem vlili na začetku drugega polčasa, ko so z delnim izidom 10:1 prišli na točko zaostanka (45:44), vendar je bilo to le za kratek čas. Gostje, ki so imeli tokrat niz razigranih igralcev, so pobegnili na 54:46 in v zadnji četrtini suvereno zdržali pritisk. Zmagovalec je bil praktično znan, ko je Simo Atanacković v 35. minuti zadel trojko za 68:54, v naslednjem napadu pa je Đorđe Lelić (15 točk) povišal na 70:54. Poleg omenjenih sta pri gostih izstopala Marjan Čakarun z 21 točkami in sedmimi skoki ter Hugh Robertson, ki je ob 16 točkah (met iz igre 7:10) zbral še deset skokov.