Olimpija na pragu zmage pri finalistih zadnje sezone, Mega Leks slavil v izdihljajih tekme

Sremska Mitrovica, 29. 09. 2016 23.01 |

Košarkarji Uniona Olimpije izgubili uvodno tekmo nove sezone regionalne lige Aba. Ljubljančani so v Sremski Mitrovici pri Mega Leksu vodili večji del tekme in na koncu klonili v zadnjih sekundah (85:86).

Dražen Bubnić ustavlja Kostjo Mushidija v Sremski Mitrovici.
Dražen Bubnić ustavlja Kostjo Mushidija v Sremski Mitrovici. FOTO: ABA / Mega Leks (Ivica Veselinov)

Košarkarji Uniona Olimpije so v sezono 2016/17 stopili z nesrečnim porazom. Na gostovanju pri Mega Leksu so bili vseh 40 minut blizu zmagi, imeli vse do konca tesno prednost, nato pa je ljubljanski kolektiv, ki je še naprej v kadrovski in organizacijski krizi, v končnici doživel še tesen poraz v premieri v tekmi lige Aba. Ljubljančani so bili vse do zadnje minute v rezultatski prednosti, v zadnji minuti pa je Blaž Mesiček najprej zgrešil met, nato napravil prekršek nad Ognjenom Jaramazom, ki je bil nezgrešljiv s črte za proste mete in gostitelje približal na točko. Brandon Jefferson, z 21 točkami najbolj razpoložen košarkar na terenu, je nato zgrešil morda odločilni met in po prekršku Nikole Jankovića je Alpha Kaba zadel prosta meta za gostitelje, ki so glede na pokazano na parketu tudi nekoliko nenadejano prišli do prvih dveh točk. Mesiček je imel v končnici sicer še zadnji met, a žoga ni našla poti do zmage Ljubljančanov v uvodni tekmi nove sezone. Pred tem so gosti vseskozi držali vsaj minimalno rezultatsko prednost, ki so si jo priborili že v prvi četrtini, nezbranost varovancev Gašperja Okorna pa je botrovala minimalnemu porazu. Popravni izpit Ljubljančane čaka v ponedeljek, ko bodo v prestolnici gostili novomeško Krko, tekma pa bo imela dodaten naboj, saj tekma šteje tudi za državno prvenstvo.