Zmaji v drugem polčasu do preobrata in velike zmage nad Partizanom

Beograd, 18. 11. 2017 18.48 |

Košarkarji Petrol Olimpije so v devetem krogu lige Aba slavili na gostovanju pri beograjskem Partizanu (78:77). Črno-beli so dolgo časa prepričljivo vodili, nato pa popustili in zeleno-beli so izkoristili priložnost za enega večjih skalpov zadnjih let.

Olimpija se je z zmago in tekmo več dvignila do šestega mesta na lestvici.
Olimpija se je z zmago in tekmo več dvignila do šestega mesta na lestvici. FOTO: Aljoša Kravanja

Košarkarji Petrola Olimpije so v zadnjih dveh krogih lige Aba zabeležili dve zmagi in se z dna razpredelnice povzpeli do sredine. V prejšnjem nastopu so doma premagali MZT Skopje, tokrat pa so slavili v gosteh, in sicer pri Partizanu, ki je bil do tega kroga med najbolj vročimi ekipami lige, saj je zmagal na petih od zadnjih šestih tekem. In tudi proti Petrolu Olimpiji je odlično začel. Že po petih minutah je imel deset točk prednosti. Ljubljančani se seveda niso predali. Počasi so nižali zaostanek, se že v prvem polčasu približali na nekaj košev zaostanka, v vodstvo pa so se prvič prebili v 29. minuti pri 57:56. Od tu dalje sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, v odločilne zadnje minute pa je z minimalno prednostjo vstopila Olimpija. Devin Oliver je zadel dve ključni trojki, zelo pomemben je bil koš Dražena Bubnića za 74:71, s črte prostih metov pa sta mirno kri ohranila najboljši igralec tekme Jan Špan (20 točk, trojke 6:11, pet podaj) ter Domen Lorbek devetnajst sekund pred koncem za končni rezultat 78:77. V zadnjem napadu je poskus za zmago Partizana zgrešil Novica Veličković.

Kljub zmagi Ljubljančani z nestrpnostjo pričakujejo reprezentančni odmor, v katerem si bodo napolnili baterije, saj je bila to njihova enaindvajseta tekma v dobrem mesecu in pol, ter zacelili nekaj poškodb, predvsem prvega organizatorja igre Talorja Battla, ki manjka že več kot en mesec.

Izid 9. kroga:

Partizan ‒ Petrol Olimpija 77:78 (20:9, 45:35, 58:61)
* Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev 3800, sodniki: Dragojević, Savović (oba Črna gora), Radojković (Hrvaška).
* Partizan: Miller 5 (1:2), Williams-Goss 16 (3:4), Aranitović 2, Marinković 14 (1:2), Veličković 6 (0:2), Pecarski 6, Gavrilović 17 (5:7), Andrić 3, Stevanović 6, Šalić 2.
* Petrol Olimpija: Radulović 4, Oliver 16 (2:3), Špan 20 (2:2), Bubnić 6, Badžim 9 (2:2), Morgan 6, Lorbek 9 (4:4), Hrovat 8.
* Prosti meti: Partizan 10:17, Petrol Olimpija 10:11.
* Met za tri točke: Partizan 7:25 (Marinković 3, Stevanović 2, Andrić, Williams-Goss), Petrol Olimpija 12:30 (Špan 6, Oliver 2, Hrovat 2, Lorbek, Badžim).
* Osebne napake: Partizan 17, Petrol Olimpija 21.
* Pet osebnih: Morgan (36.), Marinković (40.).