Janković, Jefferson in Hrovat popeljali Olimpijo do dramatične zmage nad FMP

Ljubljana, 13. 11. 2016 20.37 |

Union Olimpija je na tekmi devetega kroga lige Aba v dvorani Stožice po podaljšku ugnala FMP (89:85). V napetem dvoboju so bili v ključnih trenutkih bolj mirni Ljubljančani, čeprav bi lahko tudi gostje tekmo že prej odločili v svoj prid.

Stožice so tokrat pozdravile zmago zeleno-belih.
Stožice so tokrat pozdravile zmago zeleno-belih. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so v osmem nastopu v ligi Aba prišli do tretje zmage. V Stožicah so gostili beograjski FMP in zaostajali večji del tekme, v drugem delu pa uprizorili lep povratek, po dramatični končnici in podaljšku pa zadržali mirne roke in vknjižili pomembno zmago. Olimpija je slabo začela tekmo, FMP pa je od prve minute vseskozi višal prednost. Če je prva četrtina še obetala borbo Ljubljančanov za tretjo zmago v sezoni, so v drugi četrtini predvsem zaradi slabe obrambe povsem klonili pod pritiskom beograjske ekipe, ki je tako na glavni odmor odšla z 12 točkami prednosti. V drugem polčasu je Olimpija vendarle zaigrala nekoliko bolje. Čeprav je Nikola Janković slabo izvajal proste mete, se je v 27. minuti približala na vsega štiri točke zaostanka (54:58), potem ko je prav Janković prestregel odbito žogo in s preigravanjem čez celo igrišče po zabijanju Olimpijo vrnil v igro.

Ko je štiri minute pred koncem Brandon Jefferson s trojko zadel za 72:73, je bilo slutiti, da bi lahko zmaga ostala doma. A so se v igro varovancev Gašperja Okorna znova prikradle napake, zaradi katerih Ljubljančani niso prišli do vodstva. Nato pa so domači le prevzeli pobudo. Janković je poldrugo minuto pred koncem rednega dela izenačil na 78:78 in nato še na 79:79 ter tekmo prevesil v podaljšek. V igri živcev so bili bolj spretni gostitelji, ki so znali izkoristiti napake gostov ter se z zmago odlepili z začelja prvenstvene lestvice. Prvi strelec domačih je bil s 26 točkami Janković, za FMP jih je Filip Čović dosegel 17.