Zmaji v drugem polčasu hitro pobegnili Krki na neulovljivo razliko in se veselili zmage v derbiju

Ljubljana, 05. 12. 2016 21.24 |

Slovenski derbi v ligi Aba, Union Olimpija in Krka sta odigrali zaostalo tekmo drugega kroga, je po izenačenem prvem polčasu v Stožicah zanesljivo pripadel domačim košarkarjem (79:64). Najbolj so se izkazali Matic Rebec pri gostih in Mirko Mulalić ter predvsem Brandon Jefferson v vrstah zeleno-belih.

Krka je v tej sezoni že slavila v Ljubljani, kjer pa je bila tokrat še posebej v drugem polčasu nemočna. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so prekinili niz treh porazov v ligi Aba. Po zmagoslavju nad Novomeščani so dosegli četrto zmago v tem tekmovanju, eno več imajo osmoljenci ponedeljkovega slovenskega dvoboja v Stožicah. Obračun slovenskih ekip v regionalni ligi so bolje začeli Ljubljančani, po 5:0 pa se jim je malce zaustavilo. Novomeščani so naredili delni izid 8:2 in izbrance Gašperja Okorna pahnili v zaostanek (7:8). Po izenačeni predstavi so bili gostitelji v prvi polovici tekme v rahli prednosti, najvišjo so si priigrali v deveti minuti (16:10). A gosti se niso predali, hitro so nevtralizirali primanjkljaj, na veliki odmor pa so se največji tekmeci na slovenski sceni podali z neodločenim izidom (37:37). Druga polovice tekme je minila v absolutni prevladi domačih košarkarjev, predvsem to velja za tretjo četrtino. Ljubljančani so bili gospodarji igrišča, v 29. minuti so si priigrali 15 točk naskoka (60:45), v nadaljevanju pa niso popustili niti za milimeter.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Brandon Jefferson z 19 točkami, v gostujoči sta Matic Rebec in Ron Curry dosegla po 12 točk. Ljubljančane naslednja preizkušnja čaka že v četrtek, ko bodo v evropskem pokalu gostili Valencio, isti dan bodo Novomeščani igrali tekmo lige Nova KBM v Laškem.