Ljubljana, 03. 10. 2016 20.16 |

Union Olimpija in Krka sta v dvorani Stožice odprli sezono lige Nove KBM, visoke zmage pa so se veselili Dolenjci (91:90), ki so že ob polčasu vodili z več kot 20 točkami naskoka. Najboljši strelec nekoč največjega derbija v državi je bil Marko Luković z 19 točkami.

Z dvobojem najtrofejnejših slovenskih moštev se je začela šestindvajseta sezona državnega prvenstva, v kateri bodo prvič po letu 2001 od začetka sodelovala vsa slovenska moštva. Obračun je zasluženo dobila Krka, ki je v Stožicah slavila z 91:80. Čeprav je šlo za veliki slovenski derbi, ekipi imata skupaj 22 naslovov državnega prvaka, je bila tekma povsem enostranska. Krka je vodila praktično vseh štirideset minut in zlahka prišla do svoje tretje zmage v tej sezoni. Novomeščani še niso izgubili uradne tekme v novi sezoni; osvojili so slovenski superpokal proti Helios Suns, uspešni so bili v uvodnem krogu regionalnega tekmovanja, zmagali pa so tudi na startu lige Nova KBM. Olimpija je pri izkupičku 0-2; tesno je izgubila v ligi Aba z Mega Leksom, proti Krki pa je bila povsem brez moči. Varovanci trenerja Dejana Mihevca so že ob polčasu vodili z 22 točkami naskoka, prednost pa so v nadaljevanju zlahka zadržali. Krka je imela pet igralcev z dvomestnim izkupičkom točk - Marko Luković (19), Matic Rebec (14), Sandi Čebular (13), Ron Curry (12), Žiga Dimec)(11), pri domačih , ki jih letos vodi povratnik v zmajevo gnezdo Gašper Okorn, pa je največ točk zbral Brandon Jefferson (20).

Ostali dvoboji uvodnega kroga liga Nova KBM so na sporedu konec tedna; državni prvak Helios Suns se bo predstavil v petek proti Tajfunu, v soboto so tekme Zlatorog Laško ‒ Portorož, Šenčur Ggd ‒ Hopsi Polzela in LTH Castings ‒ Primorska, v nedeljo pa se bosta priložnost dobila še novinec v elitni druščini Terme Olimia Podčetrtek ter Rogaška. Olimpija in Krka bosta ta teden odigrala še dve tekmi v ligi Aba: Ljubljančani pri Igokeji in doma z Mornarjem, Novomeščani z FMP in v Podgorici, naslednji tekmi v ligi Nova KBM pa ju čakata 12. oktobra (Krka ‒ Terme Olimia) oziroma 14. oktobra (Hopsi Polzela ‒ Union Olimpija).