Litovci v zadnjih trenutkih zlomili odpor Slovencev

Kaunas, 18. 08. 2014 21.06 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je na zadnjem dvoboju prijateljskega turnirja v Kaunasu še drugič izgubila. Šele v zadnjih trenutkih so njihov odpor zlomili gostitelji dogodka Litovci (80:76).

Slovenska košarkarska reprezentanca je na turnirju v Kaunasu zabeležila zmago proti Novi Zelandiji in boleč poraz z Grki. Na drugem dvoboju so se pokazale številne slabosti čete Jureta Zdovca, ki pa po dvoboju ni skoparil s kritikami na račun svojih izbrancev. In očitno so zalegle. Slovenci so v nabito polni Areni Kaunas igrali proti gostiteljem turnirja, sloviti Litvi in tekmeca v prvem polčasu zasenčili. Pokazali so večjo željo po zmagi, zaigrali ostro v obrambi in bili raznovrstni v napadu. Še posebej so bili razpoloženi Klemen Prepelič, Miha Zupan in Jaka Klobučar. Če je bilo 22:17 v korist Slovencev po prvi četrtini presenečenje, so Slovenci v drugih desetih minutah le še stopnjevali ritem in prednost povišali. Ob odhodu na odmor je znašala šest točk (42:36).

Miha Zupan
Miha Zupan FOTO: Damjan Žibert

Potem, ko so Litvanci premagali Novo Zelandijo (85:79) in deklasirali Grke (86:67), je po prvih dvajsetih minutah kazalo, da so naleteli na previsoko oviro. Sploh, ko so Slovenci po treh minutah nadaljevanja vodili za 8 točk, gostitelji turnirja pa so bili v napadu brezidejni. A razmerje moči se je hitro spreminjalo, Slovenci so imeli v napadu vse več težav, izbranci Jonasa Kazlauskasa pa so začeli to izkoriščati. A slovensko 'zatišje v napadu' je prekinil Miha Zupan s še eno trojko (52:47). Na drugi strani je Jonas Valančiunas s soigralci še naprej čakal na naslednje slabe minute Zdovčeve čete, jih dočakal in gostitelji so uspeli tik pred koncem tretje četrtine po dolgem času spet vodili (57:54), tri točke pa je znašala njihova prednost pred sklepnim delom dvoboja.

Prednosti pa kljub številnim priložnostim niso uspeli povišati. Slovenci so namreč še naprej verjeli v uspeh, zaradi številnih metov za tri točke tekmeca niso ujeli, a ko se je za met odločil Prepelič je bilo na semaforju 59:59. In to je dalo junakom očitno nekaj prepotrebnega elana. Povedli so za štiri točke, tekmec pa je uspel izid poravnati na 63. Slovenci so imeli še vedno dovolj moči, da so z litvanskimi zvezdniki bili enakovreden boj, tri minute pred iztekom igralnega časa zaostajali za točko (66:65), a ob koncu pa imeli nekaj smole in izgubili (80:76).

izid:

Slovenija - Litva 76:80 (22:17, 42:36, 54:57)

KOMENTARJI (51)

Elvis bingoo
19. 08. 2014 16.36
+2
Usak zna kritizirat zdej.. ko bodo zmagovali ( brez skrbi, da bodo) , pa boste vsi pametni . bravo narod
pedritsegonita
19. 08. 2014 14.52
+1
pretiravat ni treba. So pripravljalne tekme. Važno, da bodo na SP-ju zmagovali.
tedoXG9FJNKN63medo
19. 08. 2014 11.52
-1
M. F. super si pisal ta članek, predvsem to besedilo:"...so Slovenci v drugih desetih minutah le še stopnjevali ritem in prednost povišali..."Po prvi četrtini je bila prednost 5 točk, ob polčasu je bila prednost silno večja, kar 1 točko več - torej res so izredno stopnjevali ritem.
ciga1
19. 08. 2014 10.17
-3
Moje mnenje Zdovc za mene ni trener za tak nivo tekem. Mislim da rabi se kar nekaj sole. Drugac pa igralcem odlicno!!!
rambek
19. 08. 2014 10.08
-1
Vidi se da ni becerovica vidmarja begica nachbarja lakovica vujacica udriha ki so koskarkarji najvisjega svetovnega razreda.
catman
19. 08. 2014 07.53
+14
Mater ste že tečni s tem pobalinskim negativnim komentiranjem. Odigrali so dobro! To kar imamo pač imamo. Bravo Zupan, upam da še ponovi take predstave. Takega Prepeliča potrebujemo. Celo Omić je pokazal, da ga je nekaj v hlačah. Za Klobučarja je fajn, da je sedaj hotel biti Goran ali Jordan, da je uvidel, da ni glih tako.
macek_garfield
19. 08. 2014 07.21
+3
... he he he .. pa taki superlativi glede teh kosarkasev ... he he he ...
-11
Če bodo tkole igral, je bolje da grejo že sedaj domov. Posiljevanje meta za 3 točke in nič drugega. Samo od Blažičevih in Dragičevih prodorov bo težko kaj odnest. Pa da bi vsaj metal kdo, ki zna zadeti, ne pa tisti Klobučar, ki še v življenju ni zadel, pa vsako tekmo zmeče po 10 žog.
Zeljejedec
19. 08. 2014 00.33
-12
Spet ni nič od nič od zdovca naši tako imenovani junaki bodo znjim postali beda**
yaks
18. 08. 2014 23.31
+12
"Litovci v zadnjih trenurtkih zlomili odpor Slovencev", "Potem ko so Litvanci premagali..." Litovci al Litvanci?
barbato333333
18. 08. 2014 23.24
-2
Ptujcan ne oglasaj se vec ker si navadn gozdarski indijanc brez znanja o sportu..najblizja sporta sta ti kravji bal in konjske dirke..mogoce se tekmovanje v pikadu..lepo da mamo take patriote vv sloveniji sam pac če nimas pojma o sportu se ne oglasej..ni nic narobe ce si patriot..sam ne trobezlej ostvareh poforumih okaterih nimas POJMA
+11
Glede na to da večina naših najboljših ni igralo je to dober rezultat. Čestitke!
18. 08. 2014 23.15
-5
Ptujcan tvoj patriotizem ti je zaalepil mozgane in zivis v svojem svetu..da ne bo pomote jst zelo navijam za nase samo komentarji kako bomo mi vse nabil in kok smo mi hudi brez enega samega argumenta zakaj tko mislte..to je pa bolano..in taki zaslepljenci bodo pljuval po prvenstvu kako so nasi zanc kobodo izpadl prej kotso si oni v svoji zaalepljenj glavi zastavl..to je problem..te isti indijanci k tuki nasehvalijo v nebo..jih bodi potem kritizeral kako pojma.nimajo..
18. 08. 2014 23.01
+4
sm ponosn hokejisti na svetovnem rokometaši na svetovnem košarkaši na svetovnem kaj češ lepšega pa še nogometaši vrjamem na evropskem pa Slovenija je Šampion
Drumm
-2
Ehm... Če bi bili "šampioni" bi bili prvi, kar pa niti slučajno nismo...
18. 08. 2014 22.55
-3
Seveda nismomenu se to posrani mentaliteto..ko pride do kombinacijeko so nasi vVLOGI FAVORITA in Ko SO NA PRAGU NECESA VELIKEGA v90 % izgubimo..predvsem v ekipnih sportih..zadnji primer je bla atletinja Ratej..tipicno slovensko..naslednji tak primer se nakazuje v tekmi maribor- celtic..jstze zdej tocno vemkako bo potekala tekma..zmag mb na prvitekmi..v drugi pa tresenje kolen pred polnim stadionom ,napragu uvrstitve v LP...in seveda najverjetneje poraz..mocno upam da me presenetjo..dvaprimera tipicne slovenske posransti ko so bili na pragu velikanskega uspeha sta se vedno..kosarka grcija- slovenija..in fuzbal slovenija- jugoslavija, in tudi fuzbal amerika- slovenija v juzni afriki po vodstvu z 2 : 0 seveda panikain gotovo...s takk psiho intako limitiranimi igralci pa res ne mormo pricakovat cudezev ..vse to so dejstva..to ni neko nabijanje v tri dni..ker vem da se bodo najdl pametnjakovici
18. 08. 2014 22.57
+3
ja pa dobro enkrat se bo to obrnlo vrjamem nemorš pa šinfat Slovenski šport pa pljuvat
-1
Slovenija ptuj dej poglej igralce ..kje igrajo,kolk tock dajejo v svojih povprdcnih klubih pa ti bo mogoce jasno kasno povprecno ekipo mamo..dokler bodo taki zaslepljenci komentiral se bom vedno oglasal na tehforumih...tok nerealnosti kot jih ima ta narod je tezko najti..dejte odpret oci pa ne komenterejte stvari o katerih nimate pojma..ce ti indijanc ptujski misls da si poznavalec ker gledas 5 tekm na sezono pol pejt se mal pregledat
-7
barbato saj prek neta je vsak glasn če mi vupleš to rečt v fris te razbijem ko straro šibje
19. 08. 2014 07.00
+1
barbato333333 vsi ki se malo spoznajo na šport vedo da reprezentanca ni "kje igrajo posamezniki službeno" ampak kakšno srce imajo kot ekipa! To je velika razlika... tako da ne opevaj kje igrajo posamezniki saj to sploh ni pomembno... pomembna je usklajenost ekipe ker košarka je ekipni šport in ne divjanje posameznikov....
18. 08. 2014 22.18
-2
Dejstvo je da je bilato zelo povprecna Litva..poglejte% trojk pa vm bo jasno da je to delc od prave Litve..nasi solidni..za ekipo z tako povprecnimi igralci ok..ne razumem kaj je z blazicem..res da model nima suta ampak slabsi od klobucarja pa sigurno ni..z dragic mi gre stemi posiljenimi trojkami ze rahlo na zivce..nerazumem kaj bi tak igralc s tako povprecnim šut-om lohk pocel v NBA...on lahko mece samo ko je sam..prepelic kr solidn..prevec nihanj amapak ok glede na sezono, ki je bla slaba v turciji..zupan nad svojimi zmoznostmi..slokar katastrofa..omic se neki trud..muric tut se ni ujel prave forme..uglavnn s tko povprecno ekipo samo samo nepoznavalci,ki jih v tejzaalepljeni drzavi ni malo, lahko pricakujemo uvrstitev v 1/4.. To bi blo za mene presenecenje..v evropi trenutno nismo med 8 po kvaliteti..pred nami spanci,francozi,grki,litvanci,hrvati,srbi,italjani,turki,rusi itd..smo v rangu finske ,bosne ..
18. 08. 2014 22.19
-1
24 kur3
18. 08. 2014 22.30
+4
hahaha, boste vsi videli Jurčka in fante na prvenstvu - jst jim povsem zaupam, da bodo skupaj naredili Veliko !!