Real 'razbil' Barcelono, Maccabi presenetil CSKA

Milano, 16. 05. 2014 20.04 |

V finalu zaključnega turnirja evrolige bosta igrali moštvi Maccabija in madridskega Reala. Na prvi polfinalni tekmi je Maccabi premagal moskovski CSKA. (68:67), madridski Real pa je v drugem polfinalu povsem nadigral Barcelono (100:62).

V velikem finalu košarkarske evrolige, ki se ta konec tedna s turnirjem najboljše četverice končuje v Milanu, bodo zaigrali košarkarji Maccabija in madridskega Reala. Madridčani so v drugem polfinalu povsem nadigral Barcelono in zmagali z 100:62. Real je vodil že ob polčasu, v drugem delu pa povsem zmlel Barcelono in blestel tako v obrambi kot v napadu. Odlično jim je šel met za tri točke (14/29) in Barcelona, ki je zadnjo medsebojno tekmo v španskem prvenstvu zanesljivo dobila, tokrat ni imela nobenih možnosti. Potem ko je ekipa slovenskih košarkarjev Erazma Lorbka in Boštjana Nachbarja zelo dobro začela in vodila s 13:6, je bilo nadaljevanje povsem v znamenju Reala. Madridčani so že do konca prvega dela tekmece ujeli (20:20), potem pa le še stopnjevali ritem. Tretjo četrtino so dobili celo z 28:11, do konca tekme pa so košarkarji v belem povsem ponižali rdeče-modre in na koncu je bil izid kar 100:62. Pri zmagovalcih sta blestela Sergio Rodriguez z 21 in Nikola Mirotić z 19 točkami, pri poražencih je bil še najboljši (in edini z dvomestnim izkupičkom) Ante Tomić s 16. Lorbek je zbral osem točk in dodal štiri skoke, Nachbar pa je dvoboj končal s sedmimi točkami in tremi skoki.

Izraelska ekipa je v prvem polfinalu z 68:67 premagala moskovski CSKA. Košarkarji obeh ekip so v polfinalu poskrbeli za pravo dramo, srečen konec pa je imela le za Maccabi. Moskovčani so dobesedno podarili vstopnico za finale tekmecem, saj so zapravili vodstvo z devetimi točkami (60:51) še sredi zadnje četrtine. Maccabi je v zadnjih minutah vztrajno nižal razliko, se približal na 63:65 in 67:68 le 13 sekund pred koncem tekme. V zadnjem napadu pa so košarkarji ruske ekipe izgubili žogo, v protinapadu pa je nato zadel hladnokrvni Tyrese Rice in Maccabi sploh prvič na tekmi popeljal v vodstvo, zadnji obupni poskus Sonnyja Weemsa za tri pa ni bil uspešen. Pri CSKA je največ točk, 14, dosegel Sasha Kaun, pri zmagovalcih pa je bil najboljši David Blu, ki je prispeval 15 točk.

Košarkarji Reala so visoko premagali Barcelono.