Maccabi visoko premagal Zlatorog

Tel Aviv, 05. 01. 2012 22.10 |

Košarkarji Zlatoroga so na vnaprej odigrani tekmi 15. kroga lige ABA gostovali v Izraelu in izgubili z Maccabijem iz Tel Aviva z 51:87. Prvi strelec tekme je bil Blu s 16 točkami, pri Laščanih je bil najučinkovitejši Omić.

Košarkarji Maccabija, ki so se v tej sezoni vrnili v jadransko košarkarsko ligo, so tudi v dvoboju z Laščani potrdili vlogo favorita in si priigrali novo visoko zmago. Po negotovi prvi četrtini so Izraelci v nadaljevanju postavili stvari na svoje mesto in si na 14. nastopu v ligi priigrali 13. zmago. Uvod v tekmo je bil presenetljiv. V uvodnih minutah so zadevali le Laščani in v peti minuti je bil izid že 2:9, v sedmi pa 4:14. To pa je bil trenutek, ko je bilo nereda in neresnega pristopa v domači vrsti konec. Gostitelji so v nadaljevanju prve četrtine košarkarjem Zlatoroga dovolili le še točko, sami pa so jih dosegli 15 in imeli že ob prvem odmoru prednost. To so v drugi četrtini počasi višali in ob menjavi strani so košarkarji Maccabija imeli mirnih 16 točk naskoka za drugi del.

Ne le zmaga gostiteljev, v tretjem delu se je izrisala tudi prava katastrofa za slovensko ekipo. Gostitelji so prednost vztrajno višali in prav ob koncu tretje četrtine je bilo na semaforju že neverjetnih 70:36. Trener Laščanov Ivan Sunara enostavno ni našel recepta za razigrane domače, da bi gostje poraz vsaj malo omilili. V zadnji četrtini je razlika najprej narasla na 40 točk, nato pa sta obe moštvi čakali na konec neenakovrednega dvoboja.

Trener Maccabija David Blatt
Trener Maccabija David Blatt FOTO: Damjan Žibert

Maccabi Tel Aviv – Zlatorog 87:51 (19:15, 41:25, 70:36)
Maccabi Tel Aviv: Papalukas 13 (4:4), Blu 16 (3:9), Eliyahu 12, Smith 3, Mallet 2, Pnini 8, Burstein, Scheyer 10, James 13 (3:4), Skorcanitis 10 (2:3).
Zlatorog: Brodnik 8 (2:3), Vujasinovič 2, Škifić 5 (1:2), L. Lapornik, Nikolić 1 (1:3), M. Lapornik, Mali 2, Dimec 2, Grujev 5 (1:2), Atanackovič 7 (4:6), Omić 10.