Krka doma prek Cibone, Olimpija klonila v Stožicah

Ljubljana, 21. 11. 2015 19.12 |

Košarkarji Uniona Olimpije so proti ekipi Mega Leks izgubili tekmo enajstega kroga Lige ABA (89:99). Gostje so se z dvema točkama povzpeli na vrh lestvice, v zmagovite tirnice pa se je zvečer z zmago nad Cibono vrnila Krka (90:86). Že včeraj je Partizan ugnal Tajfun (89:85).

V "jadranskem tekmovanju" Olimpija ni slavila že pet tekem zapored.
V "jadranskem tekmovanju" Olimpija ni slavila že pet tekem zapored. FOTO: Damjan Žibert

Negativni niz Uniona Olimpije se nadaljuje. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so izgubili petič zapored v ligi Aba in devetič v zadnjih desetih tekmah v evropskem pokalu oziroma regionalnem tekmovanju. Tokrat so jim mero v Stožicah vzeli košarkarji Mega Leksa, ki so zmagali z 99:89. Ljubljančani so tako zdrsnili na izkupiček 4-7 in se pomaknili proti dnu razpredelnice. Union Olimpija je podobno kot med tednom na gostovanju v Italiji dobro odigrala del tekme, ne pa vseh štirideset minut. Tako je na primer ob koncu prvega polčasa, dokler je trojke metala 70-odstotno (7:10), vodila s 44:33, ko pa ji met z razdalje ni šel več od rok (v nadaljevanju trojke 4:15), se je razlika hitro stopila.

Tako so gostje na začetku drugega polčasa nadoknadili zaostanek (53:54), v zadnji četrtini pa tudi uveljavili kakovost ter daljšo klop, ki je bila tokrat pri zeleno-belih še posebej kratka, saj so manjkali poškodovanih Zach Wright, Blaž Mahkovic in Saša Zagorac. Union Olimpija bo v naslednjem krogu lige Aba gostila Metalac, vmes pa jo v torek čaka še obračun v evropskem pokalu doma s francoskim Nanterrom.

Krka odgovorila z zmago nad Cibono
Po spodrsljaju prejšnji teden doma proti zadnjeuvrščeni Sutjeski so se košarkarji Krke vrnili v zmagovalne tirnice. Proti Ciboni so zabeležili četrto zmago v zadnjih petih tekmah v regionalnem tekmovanju in so tako z izkupičkom 6-5 z naskokom najuspešnejša slovenska ekipa v regionalnem tekmovanju. Hkrati tudi edina, ki je v enajstem krogu zmagala.

Novomeščani so tekmo proti Zagrebčanom začeli izjemno motivirano. Nekaj minut je bila izenačena, nato pa so varovanci trenerja Ivana Velića prestavili v višjo prestavo in z delnim izidom 15:0 pobegnili na 30:13. Ta naskok do polčasa niso ohranili (49:41), tako da se je tekma v drugem polčasu praktično začela znova. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zaključku. Stefan Sinovec je ohranil mirno roko s črte prostih metov (12:13, 23 točk, 9 skokov, indeks 30), na drugi strani pa se prvi strelec tekme James Brian Florence (28 točk, trojke 6:10) ni znašel in zmaga je ostala v dvorani Leona Štuklja. Pri Krki je odlično predstavo prikazal tudi Jure Lalić, ki je 24 točk dosegel ob metu 7:9 za dve točki, 10:14 s kazenske črte (indeks 35), in je kandidat za naziv MVP kroga. Krko v prihajajočem tednu čakata dve zahtevni preizkušnji; v sredo bo v pokalu Fiba gostila neporaženi Frankfurt, v nedeljo pa bo gostovala pri Mega Leksu.