Memphis v gosteh boljši od Dallasa, Udrih osem točk

Dallas, 28. 01. 2015 08.38 |

Moštvo košarkarske lige NBA Memphis Grizzlies je v gosteh s 109:90 premagalo Dallas Mavericks. Šempetrčan Beno Udrih je v 21 minutah dosegel osem točk, pet podaj in dva skoka. Z 22 točkami je bil najboljši Zach Randolph, pri Dallasu sta jih Chandler Parsons in Monta Ellis dosegla po 19.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Zach Randolph je dosegel dvojni dvojček, saj je ujel še 10 žog, Španec Marc Gasol je dodal 15 točk, šest podaj in štiri skoke, Beno Udrih pa je začel v prvi peterki gostov, ki so dosegli osmo zmago na zadnjih devetih tekmah. Najbolj dramatično je bilo na tekmi med Golden State Warriors in Chicago Bulls, na kateri so slednji zmagali po podaljšku s 113:111. Sedem sekund pred koncem dodatnega dela igre je dvoboj odločil Derrick Rose (30 točk, 13:33 met iz igre) in končal niz devetnajstih zaporednih domačih zmag bojevnikov. Španec Pau Gasol je bil na pragu dvojnega trojčka (18 točk, 16 skokov in osem podaj).

Indiana Pacers - Toronto Raptors 91:104
Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 95:103
Miami Heat - Milwaukee Bucks 102:109
Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 90:109
Golden State Warriors - Chicago Bulls 111:113 (podaljšek)
Los Angeles Lakers - Washington Wizards 92:98