Memphis zabeležil prvi letošnji poraz

Milwaukee, 09. 11. 2014 07.47 |

Košarkarji NBA moštva Memphis Grizzlies, pri katerih si kruh služi tudi slovenski branilec Beno Udrih, so doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. S 93:92 jih je premagala zasedba Milwaukee Bucks.

Košarkarji Memphisa so bolje začeli dvoboj v BMO Harris Bradley Centru, dobili prvo četrtino s 23:21, ob polčasu pa imeli prednost 7 točk (51:44). A v nadaljevanju so se prebudili tudi člani zasedbe Milwaukee Bucks in stopnjevali ritem. Na krilih Giannisa Antetokounmpa (18 točk) so se v tretji četrtini najprej približali tekmecu, v sklepnem delu dvoboja pa ga prehiteli in se veselili zmage s 93:92.

Jabari Parker
Jabari Parker FOTO: Reuters

"Poizkušamo nekaj doseči s kolektivno igro. Vedno znova je težko, radi bi redno zmagovali," je po dvoboju z Memphisom povedal trener Bucksov Jason Kidd in nadaljeval: "Sedaj največ časa posvečamo zaključku dvobojev. Včasih žoga gre skozi obroč, včasih pač ne. To je košarka. Danes smo naredili korak naprej in odigrali zbrano do te mere, kot je bilo potrebno."

Beno Udrih je na parketu prebil 19 minut in dosegel 4 točke, sicer pa je bil pri poražencih z 22-imi najučinkovitejši Zach Randolph.

Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies 93:92
Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 106:102
Indiana Pacers - Washington Wizards 90:97
Atlanta Hawks - New York Knicks 103:96
Miami Heat - Minnesota Timberwolves 102:92
Chicago Bulls - Boston Celtics 101:106
Houston Rockets - Golden State Warriors 87:98
San Antonio Spurs - New Orleans Pelicans 99:100