Miami na krilih Dragića do zmage v TD Gardnu

Boston, 26. 03. 2015 07.38 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat Boston zapuščajo dvignjenih glav, saj so v TD Gardnu s 93:86 ugnali Boston Celtics. Junak gostov je bil slovenski branilec Goran Dragić, ki je k zmagi prispeval 22 točk in temu dodal 7 podaj.

Kaj bi Miami Heat brez Gorana Dragića? Najverjetneje bi se že poslovili od boja za končnico. Od njegovega prihoda dalje je namreč igra tekoča. Tudi v obrambi se njegov doprinos vse bolj pozna, v napadu pa igrajo raznovrstno. To so uprizorili v TD Gardnu, kjer so s 93:86 ugnali Boston Celtics. Gostje so silovito začeli, dobili uvodno četrtino s 27:20, imeli ob polčasu kar 17 točk naskoka (57:40), v drugem pred sklepnim delom dvoboja pa je razlika narasla na 20.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Tudi po zaslugi izjemno razpoloženega Gorana Dragića, ki je dosegel 22 točk, predvsem pa razigraval soigralce. V zadnji četrtini sicer ne najbolj, saj so gostje dosegli vsega 11 točk, a vendarle dvoboj mirno pripeljali h koncu (93:86). "Ko je eden ključnih mož izven pogona, moramo vsi drugi dati vse od sebe in ga nadomestiti. Tako sem razmišljal pred dvobojem, zato sem skušal vleči zasedbo skozi obračun. Tako smo se dogovorili. Zmagali smo," je bil po dvoboju zadovoljen ljubljanski branilec.

Vročica je namreč dvoboj v Bostonu odigrala brez Dwyanea Wadea, Hassana Whitesidea in Chrisa Andersena.Ob tem doddajmo, da so Memphis Grizzlies izgubili proti Cleveland Cavaliers. Pri poražencih je blestel Beno Udrih, ki je v 22 minutah dosegel 15 točk.

Boston Celtics - Miami Heat 86:93
Memphis Grizzlies - Cleveland Cavaliers 89:111
Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 88:91
New York Knicks - Los Angeles Clippers 80:111
Orlando Magic - Atlanta Hawks 83:95
Washington Wizards - Orlando Pacers 101:103
Toronto Raptors - Chicago Bulls 103:116
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 99:101 (podaljšek)