Tampa, 14. 05. 2016 07.30 |

V končnici elitnega profesionalnega hokejskega prvenstva je bila odigrana prva polfinalna tekma. Tampa Bay Lightning je z zmago s 3:1 v gosteh pri Pittsburgh Penguins v konferenčnem finalu na Vzhodu povedla z 1:0 v zmagah. V veliki finale lige NHL bo napredovalo moštvo s štirimi zmagami.

Hokejisti s Floride so si po 39 minutah obračuna zagotovili visoko prednost 3:0, zadeli so Alex Killorn v 19. minuti, Ondrej Palat v 23. minuti in Jonathan Douin v 39. minuti. Možnosti Tampe se niso zmanjšale niti po poškodbi kandidata za najboljšega vratarja lige NHL (Vezina Trophy) Bena Bishopa, ki je moral z ledene ploskve sredi prve tretjine tekme zaradi poškodbe leve noge. Odlično ga je nadomestil 21-letni Rus Andrej Vasilevskij, ki je v nadaljevanju zaustavil 25 strelov pingvinov, manj kot minuto pred koncem druge tretjine ga je premagal le Šved Patric Hörnqvist. Vratar Pittsburgha, ki je sicer dobil strelski obračun 35-20, Matt Murray je zbral 17 obramb. Hokejisti Pittsburgh Penguins so s 4:3 v zmagah izločili najboljšo ekipo rednega dela Washington Capitals, Tampa Bay Lightning pa je s 4:1 v zmagah nadigrala New York Islanders. Druga tekma konferenčnega finala bo v noči na torek, prav tako v Pittsburghu.

Vladislav Namestnikov
Vladislav Namestnikov FOTO: AP

V drugem polfinalnem paru letošnje končnice lige NHL se bosta pomerili ekipi San Jose Sharks, ki je s skupnim izidom 4:3 izločilo Nashville Predators, in St. Louis Blues, ki je bilo s 4:3 v zmagah boljše od Dallas Stars.

Slovenski hokejist Anže Kopitar je sezono v ligi NHL končal v prvem krogu končnice. Njegov Los Angeles Kings je z 1:4 v zmagah izgubil proti San Joseju.