Miami se je reševal, rešil in izsilil sedmo tekmo

Miami, 19. 06. 2013 07.29 |

Košarkarji moštva NBA Miami Heat so na domačem parketu po podaljšku strli odpor San Antonio Spurs (103:100) in si priigrali sedmi dvoboj velikega finala. Z 32 točkami je bil pri zmagovalcih najučinkovitejši LeBron James.

Košarkarji moštva NBA Miami Heat so izsilili sedmi dvoboj finala tekmovanja. To jim je uspelo z izjemno zadnjo četrtino obračuna s San Antonio Spurs (103:100). Izsilili so podaljšek in bili nato dovolj zbrani v podaljšku. Prva četrtino so gostitelji na parketu American Airlines Arene dobili s 27:25, druga je pripadla Spursom (25:17), tudi v tretji so bile boljše ostroge (25:21), četrto pa je silovito odigrala vročica in jo dobila s kar 30:20.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

To je prineslo podaljšek, v katerem so bili bolj zbrani LeBron James in soigralci. Dobili so ga z 8:5 in se veselili tretje zmage, kar pomeni, da bo o dobitniku šampionskega prstana odločal sedmi obračun. "Pred dvobojem sem si dejal – če se mora serija končati, se bo končala tako, da bom na parketu pustil zadnji atom moči. No, prav to nam je prineslo zmago nad San Antoniem,“ je po zmagi povedal z 32 točkami najučinkovitejši član zmagovalne zasedbe LeBron James.

Omenjeni je temu dodal še 10 skokov in 11 podaj, s čimer je posegel po še enem trojnem dvojčku v letošnji sezoni. Pri poražencih je bil s 30 točkami in 17 skoki najboljši Tim Duncan.