Miami z Gogijem na pragu izpada

Miami, 28. 04. 2016 07.53 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so tik pred izpadom iz končnice. Potem, ko so dvakrat zapored izgubili na gostovanju pri Charlotte Hornets, so sedaj izgubili tudi na parketu American Airlines Arene. Končalo se je z 90:88 za goste.

Slovenski košarkarski branilec Goran Dragić z Miami Heat, po dveh zaporednih porazih v uvodnem krogu končnice, očitno ne ujame želene forme. Na petem medsebojnem dvoboju s Charlotte Hornets, so izgubili še tretjič zapored in so tik pred tem, da nepričakovano zgodaj končajo sezono. Gostitelji so z 28:25 izgubili uvodno četrtino, drugo minimalno dobili (22:21), v tretji pa tekmecu pokazali, da jih zanima le zmaga. A šest točk, kolikor je znašala njihova prednost pred sklepnim delom dvoboja, ni zadostovala.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Sršeni so v zadnji tekmecu dovolili le 17 točk, jih sami dosegli 25 in dvoboj se je končal z 90:88 za goste, ki so tako na pragu uvrstitve v drugi krog končnice tekmovanja. Vodijo s 3:2 v zmagah. Dragić je igral 32 minut, ob metu iz igre 5:15 pa je dosegel 10 točk, šest skokov, tri podaje in dve ukradeni žogi. Najboljši strelec pri domačih je bil Dwyane Wade s 25 točkami.