Miami z Udrihovo pomočjo do zmage v Brooklynu

Brooklyn, 27. 01. 2016 07.38 |

Košarkarji Miamija so v ligi NBA v gosteh pri Brooklynu zmagali s 102:98. Še vedno za moštvo s Floride ni zaigral Goran Dragić, zaradi poškodbe meč je izpustil osmo zaporedno tekmo, zato pa je kar 30 minut na parketu prebil Beno Udrih, ki je v tem času zbral devet točk, pet skokov, štiri podaje in ukradeno žogo.

Najboljša strelca pri Miamiju, šesti ekipi vzhodne konference, sta bila Chris Bosh in Dwyane Wade s po 27 točkami, dosegla sta tudi zadnjih 12 Miamijevih točk. "Ves čas moramo biti agresivni, ni pomembno, kdo je v igri. Ekipa stremi k učinkovitosti, posebej v ključnih trenutkih. Pri tem pa je Dwyane eden najboljših na svetu. Prišel bo do meta in ga običajno tudi zadel," je med drugim Bosh pohvalil soigralca. Wade je ob tem imel še osem podaj, izkazal pa se je tudi Justise Winslow s 13 točkami in sedmimi skoki. "Justise je kot švicarski žepni nož. Opravi lahko marsikatero nalogo," je svojega varovanca slikovito orisal trener Erik Spoelstra. Brooklyn se je sicer dobro upiral, še 1:54 minute pred koncem je zaostajal le za točko. New York Saše Vujačića, ki mu zaenkrat končnica beži za dve mesti, pa je na domačem parketu po podaljšku izgubil proti Oklahoma Cityju, tretji ekipi zahodnega dela lige, s 122:128.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: AP

Kevin Durant je pri gostih dosegel kar 44 točk in 14 skokov, Russell Westbrook je dodal 30 točk, deset podaj in osem skokov. Vujačić je igral manj kot minuto in pustil prazno statistiko. Durant je v zadnje pol minute uspešno izvedel štiri proste mete (skupaj 16:18) in bil najbolj zaslužen za slavje. "Samo miren moraš biti v tovrstnih situacijah. Najslabše, kar se lahko zgodi, je le poraz na košarkarski tekmi," je povedal Durant, ki je dosegel svoj strelski rekord sezone. Na drugih tekmah je Indiana kljub 31 točkam in 11 skokom Paula Georgea izgubila proti Los Angeles Clippers z 89:91, najslabša ekipa lige Philadelphia je s 113:103 odpravila Phoenix, Toronto je s pomočjo 29 točk Kyla Lowryja s 106:89 porazil Washington, Milwaukee je bil boljši od Orlanda s 107:100, Portland od Sacramenta s 112:97, Los Angeles Lakers pa so z 90:92 izgubili proti Dallasu.

Indiana Pacers - Los Angeles Clippers         89:91
Philadelphia 76ers - Phoenix Suns            113:103
Brooklyn Nets - Miami Heat                    98:102
New York Knicks - Oklahoma City Thunder      122:128 (podaljšek)
Toronto Raptors - Washington Wizards         106:89
Milwaukee Bucks - Orlando Magic              107:100
Portland Trail Blazers - Sacramento Kings    112:97
Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks         90:92