Philadelphia, 15. 02. 2018 05.34 |

Košarkarji iz Miamija so v dveh dneh doživeli dva tesna poraza v ligi NBA, po porazu v Torontu s 112:115 so tokrat izgubili še v Philadelphii s 102:104. Slovenski organizator igre Goran Dragić je bil v mestu bratovske ljubezni znova med vidnejšimi posamezniki dvoboja, z 18 točkami tudi drugi strelec floridske ekipe.

Goran Dragić in Josh Richardson. Ljubljančan je v Phuiladelphii dosegel (Goran Dragić 32 minut, 18 točk ter imel še štiri podaje in tri skoki. FOTO: AP

Od njegovih soigralcev je bil od Gorana Dragića, ki je v 32 minutah prispeval še štiri podaje in tri skoke, učinkovitejši le James Johnson z 22 točkami, medtem ko je center Hassan Whiteside 12 točkam dodal še deset skokov.V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Hrvat Dario Šarić z 19 točkami, Ben Simmons pa je dosegel trojni dvojček - 18 točk, 12 skokov in deset asistenc. Miami bo naslednjo tekmo igral 23. februarja, ko bo gostoval v New Orleansu. Golden State Warriors so s 117:123 izgubili proti Portland Trail Blazers, s kar 44 točkami pa je v dresu zmagovalcev blestel Damian Lillard. Ekipa Portlanda je tako končala niz sedmih zaporednih porazov. Pri Golden Statu se je izkazal Kevin Durant, ki je dosegel rekord v dresu te ekipe v obliki 50 točk, medtem ko sta za Portland izdatno k zmagi prispevala še C.J. McCollum z 29 in Jusuf Nurkić s 17 točkami. Rekord kariere je dosegel tudi DeAndre Jordan, ki je za zmago Los Angeles Clippers nad Boston Celtics v gosteh s 129:119 prispeval 30 točk. Boston se je moral sprijazniti s četrtim porazom v petih tekmah. Prvi strelec Bostona je bil s 33 točkami Kyrie Irving, kar pa ni bilo dovolj in ekipa je zabeležila tretji zaporedni poraz, saj je vseh pet članov prve peterke ekipe Clippers vknjižilo deset točk ali več. James Harden je dosegel 28 točk ob zmagi Houston Rockets nad Sacramento Kings s 100:91, kar je že deseta zaporedna zmaga raket.

Detroit Pistons - Atlanta Hawks                104:98
Orlando Magic - Charlotte Hornets              102:104
Philadelphia 76ers - Miami Heat                104:102
Brooklyn Nets - Indiana Pacers                 103:108
New York Knicks - Washington Wizards           113:118
Boston Celtics - Los Angeles Clippers          119:129
Chicago Bulls - Toronto Raptors                 98:122
Houston Rockets - Sacramento Kings             100:91