Močnik 'utišal' zmaje

Ljubljana, 05. 05. 2015 22.37 |

Košarkarji domžalske zasedbe Helios Suns so na prvem četrtfinalnem obračunu z 69:67 premagali Union Olimpijo. Odločilni koš na gostovanju v Ljubljani je dosegel nekdanji član zmajev Jan Močnik.

Košarkarji Helios Suns nadaljujejo z odličnimi igrami po prihodu trenerja Gašperja Okorna. Na prvi tekmi četrtfinala lige Telemach so sredi Stožic premagali Union Olimpijo in povedli z 1:0 v zmagah. Odločilni koš je pet sekund pred koncem tekme dosegel najnižji košarkar na parketu, 178 centimetrov visoki Jan Močnik 'Lumpi'.

Gašper Okorn je popeljal Domžalčane do zmage.
Gašper Okorn je popeljal Domžalčane do zmage. FOTO: 24ur.com

Zmaga Domžalčanov je povsem zaslužena. Helios Suns je namreč vodil večji del tekme, Ljubljančani pod vodstvom Memija Bečirovića pa so se zanašali na sposobnosti posameznikov, ki pa tokrat niso bili posebej razpoloženi. So sicer izničili najvišjo prednost gostov 27:40, se na začetku zadnje četrtine prebili v vodstvo s 60:57, v zadnjih minutah pa so Domžalčani ohranili mirno kri in kljub izenačenju Klemna Prepeliča 15 sekund pred koncem prišli do zmage. Jan Močnik (8 točk, 7 podaj) je hrabro prodrl pod koš in s polaganjem odločil zmagovalca.

Pri zmagovalcih so imeli štirje igralci dvomestno število točk - Marko Ščekić (16 točk, 9 skokov, indeks 24), David Casey (12), Jure Pelko (11) in Gezim Morina (10) -, pri domačinih pa je največ točk dosegel Marko Marinović (16). Helios se lahko prvič po šestih letih prebije v polfinale lige Telemach.

Union Olimpija - Helios Suns 67:69 (16:17, 27:38, 52:54)