Moskovski CSKA prvi udeleženec zaključnega turnirja evrolige

Beograd, 19. 04. 2016 09.36 |

Košarkarji moskovske ekipe CSKA so prvi udeleženci zaključnega turnirja evrolige. Na tretji tekmi četrtfinala so še tretjič premagali Crveno zvezdo, tokrat so bili z 78:71 od gostiteljev boljši na gostovanju v Beogradu.

Moskovski CSKA si je s skupnim izidom 3:0 v zmagah že zagotovili nastop na zaključnem tekmovanju četverice najboljših košarkarskih moštev v Evropi v Berlinu. CSKA Moskva bo še petič v nizu nastopila na tem turnirju, skupno pa že 13. v zadnjih 14 letih.

CSKA je dobil prvi tekmi na domačem parketu v Moskvi, na tretji tekmi pa je gostoval v polni beograjski dvorani. Beograjski tekmeci so sicer v zadnji četrtini še poskusili narediti preobrat, iz -12 so prišli na le eno točko zaostanka, toda nato so Nikita Kurbanov, Cory Higgins in Nando De Colo poskrbeli za zmago Moskovčanov. De Colo je tekmo končal pri 20 točkah, Miloš Teodosić jih je dodal 12, prav tako Kurbanov. Pri gostiteljih pa je Quincy Miller dvoboj končal pri 15 točkah.

V preostalih tekmah četrtfinala sta v najboljšem položaju Fenerbahče in Laboral Kutxa, ki proti Realu in Panathinaikosu vodita z 2:0 v zmagah. Na dvoboju med ekipama Lokomotiv Kuban in Barcelono je izid 1:1.