Toronto, 06. 05. 2016 07.46 |

Košarkarji Miamija so na drugi tekmi konferenčnega polfinala vzhoda po podaljšku izgubili na gostovanju pri Torontu. Serija je tako zdaj izenačena na 1:1, tretja in četrta tekma pa bosta odigrani na Floridi. Tudi tokrat je bil prvi strelec Heat slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je Kanadčanom kljub osmim šivom na spodnji ustnici nasul 20 točk.

Dragić je znova blestel v dresu Miamija, a vse skupaj je bilo premalo za novo zmago. FOTO: AP

Goran Dragić, ki danes praznuje 30. rojstni dan, je prav v končnici očitno ujel poravo formo. To je bila še tretja zaporedna tekma, na kateri je presegel mejo 20 točk. Za nameček je tokrat v Torontu še izsilil podaljšek, pa čeprav je ob izteku prvega polčasa ob udarcu DeMara DeRozana s komolcem močno krvavel iz spodnje ustnice. Ko so mu med polčasom z osmimi šivi oskrbeli rano, se je Ljubljančan vrnil na parket in nadaljeval z uspešno igro in pri izidu 86:83 v korist Kanadčanov zadel trojko za podaljšek.

Miami je sicer slabo začel drugo tekmo polfinala vzhodne konference,. A nepopustljivi Heati so do preobrata prišli v tretji četrtini, ki so jo dobili s 24:15. Štiri minute do konca tekme so Flordičani vodili z 80:74, a so Kanadčani minuto in pol pred koncem uspeli izenačiti na 80, nato pa povedli s 84:80. Sledila je trojka Dwyanea Wadea, na drugi strani je Kyle Lowry zadel s polrazdalje, trojko za podaljšek pa je izsilil Dragić, ki se je tokrat izkazal z odličnim metom (8/12, od tega trojke 2/2). V podaljšku je Miami več kot štiri minute ostal brez koša, zmaga pa je tako ostala na kanadskih tleh (96:92). Slovenski reprezentant je ob 20 točkah zbral še 4 skoke in 4 podaje.

Wade in Joe Johnson sta vsak dodala po 17 točk, Hassan Whiteside pa je prispeval 13 točk in 13 skokov. Pri Torontu je DeMarre Carrol vpisal 21 točk, DeRozan jih je dodal 20, Lowry se je zaustavil pri 18, Jonas Valančiunas pa je bil četrti strelec zmagovalne ekipe (15 točk in 12 skokov). Serija se bo zdaj preselila na Florido, kjer bo v soboto v Miamiju na sporedu tretja tekma polfinala vzhodne konference. V finale bo napredovala ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage.