Berlin, 13. 05. 2016 20.34 |

Na prvi polfinalni tekmi zaključnega turnirja košarkarske evrolige je moskovski CSKA s 88:81 premagal Lokomotiv Kuban. V finalu se bodo pomerili s turškim Fenerbahčejem, ki je šele po podaljšku strl odpor zasedbe Laboral Kutxa, pri kateri je slovenski košarkar Jaka Blažič vknjižil pet točk.

Košarka evroliga
Košarka evroliga FOTO: AP

Košarkarji iz Moskve so v ruskem obračunu z Lokomotivom potrdili vlogo favorita in se zanesljivo uvrstili v nedeljski finale. CSKA si je že v prvi četrtini po zaslugi najboljšega igralca evrolige Nanda de Cola priigral 11 točk prednosti, deset točk je dal prav francoski organizator igre, to prednost pa so ohranili do konca prvega polčasa. Razpoloženi De Colo je s trojko v 27. minuti tekme Moskovčane popeljal do vodstva z 78:62, s tem pa je bil polfinale praktično odločen. Ob koncu tekme so se košarkarji iz Krasnodarja šestkratnim evropskim klubskim prvakom, zadnjič so bili prvi leta 2008, ko je zanje igral še Matjaž Smodiš, s točkama Ryana Broekhoffa približali na pet točk zaostanka (77:82), vendar je bilo to že v zadnji minuti srečanja.

Najboljši igralec in strelec na tekmi je bil De Colo s 30 točkami, Vitalij Fridzon jih je k zmagi prispeval 13, v ekipi Lokomotiva je bil s 26 točkami najbolj učinkovit Malcom Delaney, Dontaye Draper jih je dosegel 17.

Željko Obradović
Željko Obradović FOTO: Reuters

Laboral Kutxa, za katero nastopa tudi slovenski reprezentant Jaka Blažič, je po podaljšku morala priznati premoč favorizirani ekipi Fenerbahčeja, ki jo vodi Željko Obradović. Turški zvezdniški kader se je dobri dve minuti pred koncem tekme znašel v zaostanku s 65:70, a so košarkarji Fenerbahčeja z delnim izidom 7:2 uspeli izsiliti podaljšek, potem ko se je redni del zaključil z 72:72. V dodatnih petih minutah so bili Turki boljši nasprotnik, zadnje dejanje obračuna so dobili kar s 16:5 in se veselili uvrstitve v finale.