NBA: Wadov 'šov' ni zadoščal za zmago proti Torontu

Miami, 08. 05. 2016 08.12 |

T.Š./STA
7

Moštvo košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na nedeljo na domačem parketu izgubilo proti Toronto Raptors z 91:95. Toronto zdaj v polfinalu vzhodne konference vodi z 2:1 v zmagah, četrta tekma bo na sporedu v Miamiju.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Prvi strelec Miamija je bil Dwyane Wade, ki je v 36 minutah dosegel kar 38 točk (met 13/25, za tri 4/6), osem skokov in štiri skoke. Goran Dragić je bil drugi strelec za Miami, v 29 minutah je prispeval 12 točk (met 5/14), tri ujete žoge in podajo, izgubil je pet žog, imel pa je tudi težave z osebnimi napakami (5). Toronto je do polčasa vodil za deset in več točk, preobrat se je zgodil v tretji četrtini. Takrat je "eksplodiral" Wade in zadeval kot za stavo, tako da je bila zadnja četrtina povsem izenačena. Na koncu je bil boljši Toronto, za goste je Kyle Lowry dosegel 33 točk.

V drugi četrtini se je pri Miamiju poškodoval prvi center Hassan Whiteside, pri Torontu pa v tretji četrtini Jonas Valanciunas, ki do konca tekme nista več stopila na parket. "Počutil sem se, kot da je vse skupaj samo vprašanje časa," je po tekmi dejal prvi strelec Toronta Lowry. Bil je uspešen v 11 metih od 19-ih, od tega je zadel pet trojk iz osmih poskusov. "Nikoli niso izgubili zaupanja vanj. Bori se in ob tem ne pozabi, kako se meče za zadetek. To smo rabili, danes je bil preprosto stari Kyle," pa je po tekmi dejal trener Toronta Dwane Casey. Četrto tekmo bo v noči na torek znova gostil Miami.

V drugi tekmi večera so Portland Trail Blazers na zahodu premagali Golden State Warriors s 120:108, s čimer so razliko v seriji na štiri zmage zdaj zmanjšali na 2:1. Portland je letel na krilih razpoloženega Damiana Lillarda, ki je dosegel 40 točk, medtem ko so branilci naslova še vedno brez poškodovanega Stephena Curryja. Al-Farouq Aminu je ob 23 točkah dosegel 10 skokov, CJ McCollum je dodal še 22 točk za Portland. Četrta tekma je na sporedu v noči na torek v Portlandu.