Oklahoma presenetila prvake

Oklahoma City, 17. 05. 2016 07.35 |

Košarkarji Oklahoma City Thunder so v prvem krogu konferenčnega finala na Zahodu premagali gostitelje Golden State Warriors s 108:102 in povedli z 1:0 v zmagah. Stephen Curry je za poražence dosegel 26 točk, Russel Westbrook je za zmagovalce dosegel točko več.

Kevin Durant in Russell Westbrook
Kevin Durant in Russell Westbrook FOTO: AP

Potem ko je Oklahoma v četrtfinalu končnice predčasno domov poslala San Antonio Spurs, je zdaj presenetila tudi branilce naslova Golden State. V gosteh je prišla do zmage po zaslugi dobre igre v drugem polčasu, razpoložen je bil predvsem Russel Westbrook. "Smo velika ekipa, ki ima na vsakem igralnem mestu ustrezno kakovost in fizično kondicijo. Vsaka tekma ima dva polčasa, v drugem smo napake iz prvega odpravili," je po zmagi dejal Westbrook. Golden State je ob polčasu še vodil s 60:47, nato pa je Oklahoma naredila preobrat. V tej sezoni je Golden State dobil vseh 37 tekem, na katerih je ob polčasu vodil, tokrat mu to ni uspelo. Westbrook je v prvem polčasu dosegel zgolj tri točke, nato pa se je razigral in ekipo v tretji četrtini z 19 točkami popeljal do vodstva z 88:85. Stephen Curry je zapadel v manjšo krizo, na koncu pa le zbral 26 točk, kar pa ni bilo dovolj za priključek tokrat bolj razpoloženi Oklahomi.

Tudi drugo tekmo konferenčnega finala na Zahodu bo v seriji na štiri zmage gostil Oakland Golden Statea, a bo tokrat pred nujno zmago.