Dragić: Končnica? Potrebujemo še nekaj odmevnih zmag

Houston, 18. 03. 2019 07.59 |

Miami, za katerega igra nekdanji slovenski košarkarski kapetan Goran Dragić, je po obračunu z ekipo Charlotte Hornets, neposrednim tekmecem za osmo mesto na vzhodnem delu lige, še korak bližje play-offu. "Morali bomo doseči še nekaj odmevnih gostujočih zmag," opominja Dragić, ki je bil najboljši strelec svoje ekipe.

Goran Dragić je vstopil s klopi.
Goran Dragić je vstopil s klopi. FOTO: AP

Miami je z zmago s 93 : 74 nad ekipo Charlotte Hornets, ki se prav tako zagrizeno bori za napredovanje v končnico, naredil pomemben korak k velikemu cilju. Zadržal je osmo mesto, tokratnim tekmecem pa pobegnil na dve zmagi. Nekdanji slovenski kapetan Goran Dragić je v dobrih 27 minutah, kolikor jih je preživel na igrišču, dosegel 19 točk, v šestih poskusih je zadel tudi štiri mete za tri točke. Temu je dodal štiri asistence in dva skoka. Bil je najboljši strelec svoje ekipe, drugi je bil Dwyane Wade s 17 koši, pri tekmecih jih je Jeremy Lamb dosegel 21. "Obramba je bila dobra, vsi smo si pomagali, in to se je poznalo na igri. Tudi v napadu je žoga dobro krožila, zadeli smo ključne mete. To je bila pomembna tekma in smo ostali v igri. A moramo se dokazati tudi v Oklahomi in drugih gostovanjih. Smo pa bolj samozavestni, in to se je pokazalo tudi danes, ko smo zadevali v zaključku. Čeprav smo v prvem polčasu zgrešili nekaj metov, smo to nadoknadili z obrambo, kar navadno ni bilo pravilo," je menil Dragić, ki je v igro vstopil s klopi.

Dwyane Wade
Dwyane Wade FOTO: AP

Charlotte je dobila prvo četrtino z 20 : 19, Miami pa s tem izidom drugo. Po izenačenem prvem polčasu je bila taka tudi tretja četrtina, v kateri si je Miami priigral le točko prednosti, toda nato je dobil zadnji del z 32 : 15 za zanesljivo slavje.

Miami bo naslednjo tekmo odigral na gostovanju pri Oklahomi že v noči na torek po slovenskem času, ko bo na delu tudi Dallas Luke Dončića, gostil bo New Orleans.

New York Knicks – Los Angeles Lakers      124 : 123
Miami Heat  Charlotte Hornets             93 : 75
(Goran Dragič 19 točk, 4 podaje, 2 skoka v 28 min. za Miami)
Milwaukee Bucks – Philadelphia 76ers      125 : 130
Detroit Pistons  Toronto Raptors         110 : 107
Orlando Magic  Atlanta Hawks             101 : 91
Sacramento Kings  Chicago Bulls          129 : 102
Houston Rockets – Minnesota Timberwolves  117 : 102
LA Clippers  Brooklyn Nets               119 : 116