NBA: Aktualni prvaki po novem porazu na robu prepada

Oklahoma, 25. 05. 2016 08.01 |

Košarkarji moštva Oklahoma City Thunder so na četrti tekmi finala zahodne konference lige NBA s 118:94 ugnali Golden State Warriors in povedli s 3:1 v zmagah. Branilci naslova so tako le še poraz oddaljeni od izpada.

Prvi mož srečanja je bil Russell Westbrook s trojnim dvojčkom, saj je v statistiko vpisal 36 točk ter po 11 skokov in podaj. "Prišli smo res daleč, smo na pravem mestu, toda še vedno nismo prišli do konca. Še vedno smo zgolj ena od štirih ekip, ki se še poteguje za naslov. Tako moramo sesti, se pogovoriti, kako moramo igrati na naslednji tekmi, da končamo posel," je povedal Westbrook.

Russell Westbrook je bil s trojnim dvojčkom junak zmage Oklahome.
Russell Westbrook je bil s trojnim dvojčkom junak zmage Oklahome. FOTO: AP

Kevin Durant je za zmagovalce dosegel 26 točk, Serge Ibaka in Andre Robertson pa po 17. Oklahoma je ob polčasu vodila z 19 točkami razlike in tudi v drugem polčasu ni popuščala. "Skušali smo igrati preprosto košarko, obenem pa nam je uspela tudi dobra obramba," je menil Durant.

Pri gostih se je izkazal Klay Thompson s 26 točkami, kar 19 jih je nanizal v tretji četrtini, najkoristnejši igralec lige Stephen Curry pa je za prve nosilce zbral le 19 točk in je zadel le šest od dvajsetih metov. Bojevniki so imeli kar 21 izgubljenih žog, kar je negativni rekord tokratne končnice, in so po nedeljskem porazu s 105:133 doživeli še drugi zaporedni poraz, prvič v sezoni.

"Neverjetno, zgrešil sem veliko žog. To je bil zelo slab večer, toda gotovo bo na naslednji tekmi bolje, ni še vsega konec, nasprotno, imamo še možnosti," se je prepričeval Curry. Toda zgodovina ne govori v prid njegovemu moštvu, saj je doslej le devet ekip v zgodovini NBA po zaostanku z 1:3 nato napredovalo.