NBA: Chicago Bulls in Los Angeles Clippers do zmag v gosteh

Cleveland, 05. 05. 2015 08.34 |

Košarkarji Los Angeles Clippers so v polfinalu zahodne konference lige NBA na prvi tekmi v gosteh premagali Houston Rockets (117:101)in vodijo z 1:0 v zmagah. Tudi v vzhodni konferenci je na prvi polfinalni tekmi slavila gostujoča ekipa. Chicago Bulls je z 99:92 premagal domači Cleveland Cavaliers.

Prvi mož pomembne zmage ekipe Los Angeles Clipers na gostovanju v Houstonu je bil Blake Griffin, ki je za zmagovalce prispeval trojni dvojček, in sicer 26 točk, 14 skokov in 13 podaj, medtem ko je Jamal Crawford dodal 21 točk, Matt Barnes pa 20. Do polovice tekme so bili v vodstvu domači košarkarji, ki so v 14. minuti s trojko Pabla Prigionija prišli do svoje najvišje prednosti na tekmi, 37:24, vendar so se jim do konca druge četrtine gostje že približali le na dve točki zaostanka. S točkama J. J. Redicka je Los Angeles po dolgem času spet prvič prišel do vodstva (66:65), ki ga do konca tekme ni več izpustil iz rok. Še več, na krilih odličnega Griffina so gostje svojo prednost le še višali.

Los Angeles Clippers so v Houstonu igrali brez poškodovanega Chrisa Paula, svojega najboljšega podajalca, ki naj bi se na igrišče vrnil šele na tretji tekmi, medtem ko je DeAndreja Jordana, dosegel je deset točk in imel 13 skokov, ki je bil rojen v Houstonu, na tribunah spodbujalo okoli 40 njegovih sorodnikov in prijateljev. V domači ekipi, ki sta jo s strani spremljali nekdanji njuni zvezdi, Hakeem Olajuwon in Tracy McGrady, je Dwight Howard dosegel 22 točk in 10 skokov, James Harden pa je v statistiko vpisal 20 točk. Trevor Ariza, ki je dosegel prvih 11 od 15 točk, je tekmo končal pri 17.

Chris Paul ni igral, a je Los Angeles vseeno zmagal.
Chris Paul ni igral, a je Los Angeles vseeno zmagal. FOTO: Reuters

Boleč poraz so pred svojimi navijači doživeli tudi košarkarji Cleveland Cavaliers, ki so po prvi četrtini za gosti iz Chicaga zaostajali za 12 točk. Ko so se jim ob polčasu približali na pet, je vse kazalo na preobrat, toda Derrick Rose in predvsem Pau Gasol sta v 32. minuti Chicago popeljala do vodstva s 74:59. LeBron James je s štirimi zaporednimi točkami šest minut pred koncem konjeniki popeljal do dveh točk zaostanka (84:86), vendar so bili gostje dovolj zbrani, da so prišli do zaslužene zmage.

Rose s 25 točkami, Gasol z 21 in 10 skoki ter Jimmy Butler z 20 točkami so bili najboljši strelci pri Chicagu, pri domačih pa je Kyrie Irving tekmo končal pri 30 točkah, Iman Shumpert pri 22, James pa pri 19. Ob tem je zbral še 15 skokov in devet podaj. Cleveland ni igral v popolni zasedbi, saj je center Kevin Love poškodovan in zanj je sezona že končana.