NBA: Clevelandu le en veliki 'skalp', Barnes rešil Golden State v zadnji sekundi

Cleveland, 31. 01. 2016 08.46 |

T.Š./STA
2

V noči na nedeljo v košarkarski ligi NBA je bilo zanimivo v Philadelphii, kjer so domači 76ers vse do konca tekme povzročali težave Golden State Warrios. Cleveland je na domačem parketu za 14 točk premagal drugo najboljšo ekipo zahoda San Antonio.

Golden State je na koncu najslabšo ekipo lige NBA premagal dve desetinki sekunde pred koncem s trojko Harrisona Barnesa. Golden State, ki v zadnjih tednih ruši vse pred sabo in je najboljša ekipa lige NBA, je tokrat gostoval v Philadelphii. V tretji četrtini je vodil že za 24 točk, 5:42 minute še vedno za 15, toda na koncu so morali "mogočni bojevniki" za zmago dati vse od sebe; 76ers so z delnim izidom 20:5 ujeli priključek in 22,3 sekunde pred koncem izenačili na 105:105.

Bojevniki so imeli zadnjo akcijo, Stephen Curry je podal do Draymonda Greena, ta je našel Barnesa, ki je bil povsem v desnem kotu in je zadel za tri dve desetinki sekunde pred zadnjim zvokom sirene. "Neverjeten izkupiček zadetih metov iz kota ima. To je zanj kot polaganje," je Green dejal o Barnesu. Sicer je bil prvi strelec Golden Stata Klay Thompson z 32 točkami, na drugi strani je Isaiah Canaan dal 18 točk. Igralci Warriors so zdaj pri 43 zmagah in štirih porazih, s čimer so izenačili najboljši začetek v ligi NBA po 47 tekmah. V tem so se poravnali prav s Philadelphio, ki je v sezoni 1966/67 dobila 43 od prvih 47 tekem.

Zanimivo je bilo tudi v Clevelandu, kjer so Cavaliers s 117:103 porazili San Antonio Spurs. Pri domačih so blesteli zvezdniki, LeBron James je dal 29 točk, Kevin Love in Kyrie Irving pa vsak po 21. Ključ do zmage Clevelanda je bila hitra igra, kar je izpostavil trener Tyronn Lue, James je dodal: "Brez dvoma smo igrali dobro košarko na obeh straneh igrišča. V napadu smo narekovali ritem, upoštevali smo vsa navodila trenerja."

Memphis je s 121:117 premagal Sacramento, Houston je kljub 40 točkam Jamesa Hardna izgubil proti Washingtonu s 122:123, Brooklyn je moral priznati premoč New Orleansu s 103:105, Indiana je po podaljšku s 109:105 premagala Denver, Toronto pa s 111:107 Detroit.