Goran Dragić blizu dvojnega dvojčka na slovenskem 'srečanju' v ligi NBA

Miami, 24. 11. 2015 07.57 |

V ligi NBA je bila na sporedu tekma, kjer so se srečali vsi trije slovenski košarkarji v najboljši košarkarski ligi na svetu. Miami Gorana Dragića in Bena Udriha se je pomeril z New Yorkom, za katerega igra Saša Vujačić.

Goran Dragić je bil eden od odločilnih mož pri deveti zmagi Miami Heat v košarkarski ligi NBA. Slovenski organizator igre je prispeval 13 točk, devet skokov in pet podaj ter po tri ukradene in izgubljene žoge za zmago Miamija na domačem parketu s 95:78 nad New York Knicks. Dragić je kot član začetne peterke vročice odigral 31 minut obračuna v AmericanAirlines Areni, ob metu iz igre 6-12, v statistiko je vpisal tudi tri izgubljene žoge. Ljubljančan je bil tretji strelec Miamija, boljša sta bila Dwyane Wade in Chris Bosh, ki sta vsak vknjižila po 16 točk.

Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Kristaps Porzingis, ki je 20 točkam dodal še 14 skokov, in Carmelo Anthony z 21 točkami. Miami se je izkazal z dobro obrambo, kar je izpostavil tudi trener Miamija Erik Spoelstra, Miami je ob polčasu vodil že 52:30.

Floridski obračun je imel slovenski pridih, saj so se srečali vsi trije Slovenci v ligi NBA. Največjo odgovornost je nosil Dragić. Na parket je stopil tudi Saša Vujačić v majici gostujočega moštva, a je bila njegova minutaže kratka, v treh minutah je ostal brez koša, vpisal je en skok in en prekršek. Pri Miamiju pa je Beno Udrih v skladu z odločitvijo trenerja obsedel na klopi in ni zaigral.