NBA: Slab met 'pokopal' Miami v Philadelphii, tudi Dragić ni imel mirne roke

Philadelphia, 22. 11. 2016 07.49 |

T.Š./STA
3

Kapetan slovenske košarkarske reprezentance Goran Dragić ni imel najboljšega strelskega večera v košarkarski ligi NBA, Miami Heat pa je izgubil s 94:101 na gostovanju proti ekipi Philadelphia 76ers. Na domačem parketu je proti Houstonu izgubil Detroit Bena Udriha (96:99).

Na gostovanju v Philadelphii je Goran Dragić dosegel 10 točk, sedem podaj, štiri skoke, a je zgrešil štiri trojke ob metu iz igre 4-13. Ljubljančan je igral 35 minut, v statistiko je vpisal še tri ukradene žoge, blokado, tri izgubljene žoge in uspešno izvedena prosta meta. Miami v Philadelphii ni bil učinkovit z razdalje, met za tri točke so imeli zgolj 22,6 odstoten (7-31), tudi met za dve točki je bil slab, 38,6 odstoten.

Pri domači Philadelphii je bil najučinkovitejši Joel Embiid z 22 točkami za še četrto zaporedno domačo zmago, ob desetih porazih. Miami ostaja pri štirih zmagah na 13 tekmah. Pri Miamiju je imel najboljši večer v karieri Dragićev soigralec Hassan Whiteside, zadel je 32 točk in dosegel 13 skokov. V skoku je že na svoji 13. tekmi po vrsti vpisal dvomestno število ter je vodilni v ligi NBA v tej košarkarski prvini, s povprečjem 16,2 skoka na tekmo.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Na parket je stopil še en Slovenec. Beno Udrih je z Detroit Pistons pod domačima košema izgubil proti Houston Rockets s 96:99. Pri raketah je bil razpoložen James Harden z 28 točkami, 11 podajami in osmimi skoki. Udrih je v 16 minutah zadel eno trojko ter vpisal še sedem podaj in dva skoka. Dragića in Udriha v noči s srede na četrtek v Detroitu čaka obračun domačih Pistons in Miami Heat.

Philadelphia 76ers - Miami Heat          101:94
(Goran Dragić: 10 točk, 7 podaj, 4 skoki v 35 minutah za Miami)
Washington Wizards - Phoenix Suns        106:101
Charlotte Hornets - Memphis Grizzlies     90:105
Indiana Pacers - Golden State Warriors    83:120
Detroit Pistons - Houston Rockets         96:99
(Beno Udrih: 3 točke, 7 podaj, 2 skoka v 16 minutah za Detroit)
Milwaukee Bucks - Orlando Magic           93:89