NBA: Dragićevih 34 točk za zmago Phoenixa

Phoenix, 03. 12. 2014 07.46 |

Moštvo košarkarske lige NBA Phoenix Suns je s 116:99 premagalo ekipo Indiana Pacers. Slovenec v dresu sonc Goran Dragić je odigral vrhunsko tekmo za Phoenix in v 35 minutah nanizal 34 točk. Za Oklahomo je prvič po poškodbi zaigral Kevin Durant.

Phoenix je na domačem parketu prišel do zanesljive zmage, bilo je +17 za sonca, eden ključnih igralcev za uspeh je bil slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je v 35 minutah dosegel kar 34 točk, dodal še pet skokov, štiri ukradene žoge ter tri podaje in bil s tem prvi strelec domačih. Za Dragića je to najboljši izkupiček v sezoni, pred tem je bil vrhunec strelskega dela letošnje sezone 22 točk. Trojke je metal 5/6, iz igre 11/15 (prosti meti 7/7), Eric Bledsoe je dosegel 27 točk. Brata Zorana ni bilo v postavi za tokratno tekmo. "Če skupaj zaigrata dva tako odlična branilca, potem se je težko zoperstaviti takšni ekipi. Sta izredno hitra, če ne paziš, znata to kaznovati," je po tekmi dejal trener Indiane Frank Vogel.

Dragić je začel suvereno že od prve minute in z 22 točkami izenačil svoj rekord po doseženih koših v prvem polčasu, nato se je priključil še Bledsoe, ki je v drugem polčasu dosegel 21 točk, Gerald Green in Markieff Morris sta za Phoenix dodala po 15 točk. "V zadnjih dneh smo se veliko pogovarjali in igralci so spet pokazali svoje navdušenje za igro. Pokazali so tudi veliko energije in mislim, da so igrali s srcem," je po tekmi dejal trener Phoenixa Jeff Hornacek. Za Indiano je bil s 17 točkami najboljši C.J. Miles.

Oklahoma City Thunder so znova zaigrali v polni postavi, saj se je na parket po poškodbi vrnil MVP lige Kevin Durant. Ta si je v tekmah pred sezono zlomil desno nogo in tokrat debitiral v novi sezoni. A čeprav je ob debiju dosegel kar 27 točk, je morala Oklahoma s 104:112 priznati premoč gostiteljem iz New Orleansa. Pri teh je bil s 30 točkami najbolj razpoložen Tyreke Evans, Anthony Davis jih je dodal še 25, Ryan Anderson pa 23.

Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 111:108
Chicago Bulls - Dallas Mavericks 129:132 (podaljšek)
Golden State Warriors - Orlando Magic 98:97
Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 103:105
Phoenix Suns - Indiana Pacers 116:99
(Goran Dragić 35 minut, 34 točk, 5 skokov, 4 ukradene žoge, 3 podaje za Phoenix)
Sacramento Kings - Toronto Raptors 109:117