NBA: Kralj James in Irving 'uničila' bojevnike in utišala navijače v Oaklandu

Oakland, 14. 06. 2016 07.49 |

Cleveland je na peti tekmi finala lige NBA zmagal na gostovanju v Oaklandu (112:97) in znižal zaostanek v zmagah na 3:2. LeBron James in Kyrie Irving sta dosegla vsak po 41 točk in omogočila Clevelandu šesto tekmo pred domačimi navijači. Pri bojevnikih je Klay Thompson dosegel 37 točk, poškodoval se je Andrew Bogut.

Moštvo Golden State Warriors je imelo priložnost, da z zmago pred svojimi navijači v Oracle Areni proslavi naslov prvaka lige NBA. A na četrto zmago bodo morali še malce počakati, saj je Clevelandu uspelo presenetiti gostitelje in znižati izid v zmagah na 3:2. Bojevniki so zapravili prvo zaključno žogo, da bi na domačem parketu ubranili lani osvojeni naslov. Šesta tekma velikega finala, na kateri bodo imeli bojevniki še eno priložnost za ubranitev naslova, bo v noči na petek v Clevelandu. Morebitna sedma tekma bo nato v noči na ponedeljek znova v Oaklandu.

Cleveland je upanje ohranil na krilih Kyrieja Irvinga in LeBrona Jamesa, ki sta uprizorila eno najboljših predstav, saj sta skupaj prispevala kar 82 točk od skupno 112, vsak od njiju je dosegel po 41 točk. James je ob tem dodal še 16 skokov in sedem podaj. Domače moštvo je igralo brez suspendiranega Draymonda Greena, potem ko je udaril zvezdnika tekmecev Jamesa na četrti tekmi slabe tri minute pred koncem. Pri bojevnikih je Klay Thompson dosegel 37 točk, najkoristnejši igralec rednega dela lige NBA Stephen Curry pa se je ustavil pri 25 točkah.

To je bila tekma brez obramb, saj je bilo že ob polčasu izid 61:61. Odločilna je bila tretja četrtina, v kateri je Cleveland zadeval, Golden State pa ne in gostje so vodili že za 11 točk in dobro igro nadaljevali tudi v zadnji četrtini, medtem ko gostiteljem ni šlo po načrtih ne v obrambi ne v napadu. V tretji četrtini si je koleno poškodoval prvi center bojevnikov Andrew Bogut in se ni vrnil več na parket.

Kyrie Irving (levo) je bil tokrat uspešnejši od Stepha Curryja.
Kyrie Irving (levo) je bil tokrat uspešnejši od Stepha Curryja. FOTO: AP

Izid: finale, 5. tekma:
Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 97:112 (Golden State vodi s 3:2 v zmagah)