Orlando, 27. 10. 2016 07.44 |

T.Š./STA
1

Na prvi tekmi nove sezone lige NBA je Miami Heat zmagal v Orlandu (108:96), Goran Dragić je zabeležil 16 točk in je bil drugi strelec moštva. Detroit je izgubil v Torontu (109:91), Beno Udrih je dosegel pet točk.

Košarkarji iz Miamija so na najboljši možni način začeli sezono v ligi NBA. V floridskem dvoboju so v Orlandu slavili s 108:96, slovenski reprezentant Goran Dragić pa je bil drugi strelec zmagovite zasedbe. Ljubljančan je v 29 minutah dosegel 16 točk (met 7/15, 0/1 za tri točke), ter zbral še po šest skokov in podaj, dve točki več je prispeval Hassan Whiteside, ki je zbral še 14 skokov, Justise Winslow je dodal 15 točk, prav toliko tudi Tyler Johnson.

Detroit je na svoji uvodni tekmi gostoval v Torontu in klonil z 91:109, slovenski košarkar Beno Udrih je v 15 minutah zbral pet točk (met 1/5) ter dve podaji in en skok. V kanadski ekipi sta blestela DeMar DeRozan (40 točk) in litovski center Jonas Valanciunas, ki je dosegel 32 točk ter pobral enajst žog pod obema obročema.

Navduševal je tudi center New Orleansa Anthony Davis, ki je dosegel kar tonight! 50 točk, dodal pa še 16 skokov, 5 podaj, 7 ukradenih žog in štiri blokade. Vseeno je zmago slavil Denver (107:102).  Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Jusuf Nurkić s 23 in Will Barton z 22 točkami.

Z zmago so sezono začeli tudi igralci Los Angeles Lakers. Prenovljena ekipa brez Kobeja Bryanta je bila s 120:114 boljša od Houstona, ekipo nekdanjega trenerja jezernikov Mika D'Antonija, pri kateri je James Harden dosegel 34 točk in zbral 17 asistenc. Brez Bryanta bodo Lakers, ki so si zmago zagotovili v končnici, stavili na več strelcev, med njimi je bil tokrat s 25 točkami najbolj razpoložen Jordan Clarkson, igralec, ki je v igro vstopil s klopi, je dosegel 25 točk, od tega 12 v zadnji četrtini.

Boston od leta 1990 v uvodni tekmi ni dosegel več kot 120 točk, tokrat mu jih je uspelo doseči 122, dovolj za zmago proti Brooklynu. Izid je bil 122:117, a tekma ni bila tako izenačena, kot kaže končni izid. Gostitelji so dobrih pet minut pred koncem vodili za 23 točk, potem pa je njihov trener Brad Stevens iz igre potegnil vse najboljše igralce. To se mu je maščevalo, saj so se gosti v treh minutah približali na osem točk zaostanka in Stevens je moral prvo postavo vrniti na igrišče. Dvainštirideset sekund pred koncem je Brooklyn zaostajal le dve točki, toda popolnega preobrata vendarle ni bilo. Najučinkovitejši igralec tekme je bil s 25 točkami Isaiah Thomas, 21, toliko kot najučinkovitejši igralec gostov Hrvat Bojan Bogdanović, jih je prispeval Jae Crowder.

Še bolj učinkovita kot Boston je bila Indiana, ki je doma Dallas ugnala s 130:121. Myles Turner je k zmagi prispeval 30 točk in 16 skokov, Paul George pa 25 točk.

Oklahoma se je zmage veselila v Philadelphii, v končnici je strla odpor tekmecev predvsem po zaslugi Rusella Westbrooka, ki je dosegel 32 točk, 12 skokov in devet podaj, do četrtega zaporednega trojnega dvojčka proti ekipi Philadelphie mu je zmanjkala ena podaja. Če bi jo dosegel, bi se vpisal v zgodovino kot prvi igralec po Wiltu Chamberlainu po letu 1968, ki mu je uspelo proti eni ekipi štirikrat v nizu vpisati trojni dvojček.

Goran Dragić je z Miamijem premagal Orlando.